Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Hrachové cestoviny

Strukovinové cestoviny sú bezgluténová potravina.
Hrachové cestoviny zo zeleného hrachu - Fusilli

Strukovinové cestoviny sú prirodzene bezgluténová potravina, ktorá je ľahko stráviteľná. Na rozdiel od obilninových cestovín obsahujú vysoký podiel bielkovín s nízkym obsahom sacharidov, vďaka čomu sú dobrou voľbou pri diétach.

Prečo sú hrachové cestoviny zdravé?

Zloženie proteínov strukovín sa približujú k zloženiu proteínov živočíšneho pôvodu. Sú zložené z plnohodnotných bielkovín, čo znamená, že obsahujú všetky esenciálne aminokyseliny, čím sú vhodnou voľbou aj pre vegetariánov. Strukoviny sú bohatým zdrojom vlákniny a vitamínov (B komplex okrem B12, A, E). V porovnaní s obilninami sú lepším zdrojom minerálnych látok, ktoré sa menej strácajú počas spracovania a to najmä železo, fosfór, draslík a horčík. V poslednom rade sú zdrojom antioxidantov, ktoré môžu mať priaznivý vplyv na organizmus človeka a oxidačný stres.

Kombinácia látok obsiahnutých v hrachu posilňuje imunitu organizmu aj pevnosť tkanív vrátane kostí. Hrach podporuje správnu činnosť tráviacej sústavy, pomáha udržiavať hladinu cholesterolu v krvi, posilňuje nervovú sústavu, tlmí zápalové procesy. Má blahodárne účinky na nechty, vlasy a oči.

Tipy na použitie

Cestoviny vložíme do 4-5l osolenej vriacej vody a za stáleho miešania varíme 6-7 minút. Po uvarení scedíme a opláchneme pitnou vodou.

Strukovinové cestoviny môžeme použiť ako náhradu klasických cestovín ako prílohu k hlavnému jedlu.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 1388kJ/329kcal; tuky 2g z toho nasýtené mastné kyseliny <0,2g; sacharidy 48,2g z toho cukry 2,9g; bielkoviny 21,7g; soľ 0g.

Category:

Date:

COMMENTS

  • 21. februára 2019

    Monika

    Dobrý deň. Aké je prosim zloženie týchto cestovín? Nie je to uvedené ani na obale. Ďakujem veľmi pekne.

POST A COMMENT