Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Konopné semeno lúpané

Obsahujú vo veľkom množstve výživné látky v správnej kombinácií a pomere.
Konopné semeno lúpané

Konopné semená značky Ravita neobsahujú omamné THC (delta 9 – tetrahydrocannabinol). Majú jemnú orieškovú príchuť.

Prečo je konopné semeno zdravé?

Konopné semienka obsahujú vo veľkom množstve výživné látky v správnej kombinácií a pomere. Je známe, že konopné semeno obsahuje v ideálnom pomere omega – 3 a omega – 6 nenasýtené mastné kyseliny. Tieto kyseliny sú veľmi dôležité pre fungovanie imunitného systému a hladinu cholesterolu. Konopné semená sú zdrojom vitamínov (B, C, D a E) a minerálnych látok. Pomáhajú prinavrátiť telu silu a zmierniť niektoré zdravotné ťažkosti. Zásobujú telo potrebnými živinami, čím telu pomáhajú v rôznych oblastiach zdravia. Sú vhodným doplnkom stravy pri športovaní, pretože bielkoviny konopného semena sa vstrebávajú vo vysokom obsahu a zvyšujú rast svalovej hmoty. Majú rôzne ukľudňujúce účinky a dokážu zmierniť migrény, kašeľ a zápal. Obsahujú antioxidanty, ktoré prispievajú k prevencii nádorových ochorení. Konopné semená podporujú funkciu mozgu a čriev.

Tipy na použitie

Konopné semená môžeme použiť do kaší, müsli, koláčov, dezertov, jogurtu a pod. Pripraviť si môžeme aj konopné mlieko alebo jogurt. Z konopných semienok sa vyrába aj olej, ktorý je vhodný najmä na studenú kuchyňu.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 2481kJ/599kcal; tuky 51g z toho nasýtené mastné kyseliny 4,8g; sacharidy 6,4g z toho cukry 0,6g; bielkoviny 31,8g; soľ 0,002g.

Category:

Date:

Tags:

POST A COMMENT