Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Kukuričná múka

Kukuričnú múku ocení každý milovník zdravého varenia a pečenia
Kukuričná múka

Kukuričná múka sa získava mletím kukurice.. Je prirodzene bezgluténová, čím je v vhodná pri bezgluténovej diéte. Kukuričnú múku ocení každý milovník zdravého varenia a pečenia; dodá pečivu peknú žltú farbu a zaujímavú chuť.

Prečo je kukurica zdravá?

Kukurica okrem vody obsahuje uhľohydráty, proteíny, minerálne látky a vlákninu, ktorá stimuluje pohyb čriev a bojuje proti zápche. Je známe, že kukurica má viac bielkovín ako iná čerstvá zelenina. Taktiež je bohatým zdrojom vitamínov skupiny B. Vitamín B1 má blahodarné účinky na mozog a nervový systém. Svojím zložením nám kukurica napomáha udržiavať dobrú hladinu krvného tlaku a funkciu srdca. Má pozitívny vplyv na krvotvorbu, okysličovanie buniek, na posilnenie vlasov a pokožky. Konzumáciou kukurice si udržiavame správnu hladinu hormónov a odbúravame stres v organizme.

Tipy na použitie

Kukuričná múka je vhodná na pri zahustení omáčok, použiť ju môžete pri príprave pečiva, koláčov a pod. Vyskúšajte ju tiež ako náhradu pšeničnej múky pri obaľovaní mäsa pred vyprážaním. Je tiež vhodná na prípravu mexických placiek, tzv. tortillas.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje                                                           

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 1454kJ/344kcal; tuky 2,2g z toho nasýtené mastné kyseliny 0,6g; sacharidy 64g z toho cukry 1,7g; bielkoviny 13g; soľ 0,1g.

Category:

Date:

Tags:

POST A COMMENT