Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Ľanové semeno zlaté

Ľanové semeno zlaté je zložené zo 42% tukov,28% vlákniny a bielkovín.
Ľanové semeno zlaté

Ľanové semeno zlaté má jemnejšiu orieškovú chuť, ale výraznejšiu vôňu ako ľanové semeno hnedé. Ľan je stará kultúrna rastlina z blízkeho východu, pestovaná u nás v poľných kultúrach. V Európe sa pestuje asi 6000 rokov a už starí Slovania tkali ľanové plátno. Liečebné použitie ľanových semien, ktoré pochádzajú z ľanu s krásnymi modrými kvietkami, sú mladšieho dáta.

Prečo sú ľanové semená zdravé?

Ľanové semeno zlaté je zložené zo 42% tukov,28% vlákniny a bielkovín. Lignany sú najvýznamnejšia zložka šupiek ľanového semena a ľanové semeno sa považuje za ich najbohatší zdroj v porovnaní s inými rastlinnými potravinami. Tieto látky majú protirakovinové účinky. Je zdrojom vitamínov B, C, E, K, kyseliny pantoténovej a listovej. Taktiež je zdrojom širokého spektra minerálnych látok, ako sú železo, vápnik, horčík, fosfor, draslík sodík, zinok, meď a selén. Významný je aj obsah omega – 3 mastných kyselín a fytoestrogénu. Ľanové semeno prispieva tiež k dobrému zdravotnému stavu nášho srdca, obranného systému organizmu a pri zápaloch. Často sa odporúča pri problémoch s trávením. Je o nich známe, že dokážu zastaviť vlčie hlady, čo z nich robí výborný doplnok stravy pri diétach. Z nutričného hľadiska ľan zlatý a ľan hnedý sú veľmi podobné.

Tipy na použitie

Môžeme si ich pridať do vločiek, jogurtu, šalátov, alebo do chleba a pečiva. Z ľanových semien sa vyrába aj ľanový olej, ktorý má tiež priaznivé účinky na zdravie.

Zdravotné účinky majú až 1 – 2 čajové lyžičky zlatistých ľanových semien. Postupne zvyšujte dávky, kým nenastane zlepšenie. Nemalo by sa však prekročiť množstvo,  10 g ľanových semien 2 – 3 krát denne. S každou dávkou treba zároveň vypiť najmenej 150 ml tekutín. Ľanové semená konzumujte čerstvo pomleté a nenechávajte ich stáť viac ako 2 dni, lebo ľanový olej rýchlo stuchne. Skladujte ich v chladničke.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 2608,4kJ/623kcal; tuky 42,16g z toho nasýtené mastné kyseliny 3,66g; sacharidy 28,88g z toho cukry 1,55g; bielkoviny 18,29g; soľ 0,03g.

Date:

Tags:

COMMENTS

  • 14. septembra 2018

    Dana Morozova

    Dobry den,

    chcela by som sa spytat ake odrody lanovych semiacok momentalne ponukate. Ak by bola tato informacia znama. Citala som, ze nie vsetky odrody su zdraviu prospesne, len na Slovensku zatial tieto informacie nikto neuvadza Na rozdiel od CR, kde sa uz objavuju obchody ktore info o odrodach prinasaju.

    Dakujem.

POST A COMMENT