Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Ovsená kaša

Neobsahuje žiaden pridaný cukor, konzervanty ani farbivá.
Instantná kaša ovsená

Ovsená kaša je výborným pomocníkom ako rozbehnúť naše trávenie, a tiež vylučovanie. Neobsahuje žiaden pridaný cukor, konzervanty ani farbivá. Môžete si ju dopriať v ktorejkoľvek časti dňa, ideálna je však na raňajky.

Ovsenú kašu môžete použiť aj v období prikrmovania dieťaťa kašami po 0,5 roku veku dieťaťa.

Produkt nie je vyrobený z GMO ovsa.

Prečo je ovos zdravý?

Ovos je obilnina, ktorá je bohatá na ß-glukány, rastlinné steroly, nenasýtené mastné kyseliny, antioxidanty a vlákninu. Ovos má prirodzene vysoký obsah vlákniny (75-80%). Zrno má vysoký obsah bielkovín, ktoré majú priaznivý účinok pri telesnej vyčerpanosti, nespavosti, nervových poruchách. Priaznivo ovplyvňuje reguláciu cukru v krvi, podporuje činnosť štítnej žlazy, znižuje výskyt nádorových ochorení zažívacieho traktu a znižuje hladinu cholesterolu v krvi.

Ovsená kaša sa hodí aj pri diétnom režime, pretože dokáže zasýtiť na dlhú dobu a energia sa uvoľňuje postupne. Osoh z nej majú aj ľudia s vysokým cholesterolom. Porciu ovsenej kaše si môžete dopriať každý deň, mimoriadne je vhodná pre tých, čo majú problémy so stolicou, obsahuje totiž veľa vlákniny, ktorá dá tento problém do poriadku.

Tipy na použitie

Do horúceho mlieka alebo vody postupne primiešavame kašu, až docielime požadovanú hustotu. Necháme odstáť 2-3 min. Na teplú kašu môžeme dať lyžicu medu, prípadne nasekať oriešky a ovocie. Výborná je banánom alebo mletou škoricou. Kašu servírujeme teplú.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 1590kJ/376kcal; tuky 4g z toho nasýtené mastné kyseliny 0,6g; sacharidy 70g z toho cukry 0,7g; bielkoviny 12g; soľ <0,01g, vláknina 6g.

Category:

Date:

POST A COMMENT