Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Pistácie pražené

18 rokov skúsenosti z nás robí spoľahlivého partnera.
Pistácie pražené

Predpokladá sa, že pistácie prišli z oblasti Perzie, dnešného Iránu alebo až z Ázie, kde zvykli rásť divoko vo vyšších púštnych polohách. Pistácie sú príbuzné mangu a kešu orieškom. Strom dorastajúci do výšky 6 až 8 metrov je dvojdomý, teda na dosiahnutie úrody treba mať stromy dva – samčí a samičí. Samčie stromy vytvárajú peľ a samičie plody sú opeľované vetrom. Kvety sú sfarbené do hnedo zelena. Stromy rodia bohatú úrodu každý druhý rok, v medziobdobí je úroda zase slabšia. Plody sa vyvíjajú v trsoch a po dozretí sa škrupinky s hlučným prasknutím otvárajú.

Prečo sú mandle zdravé?

Pistácie by sme mohli nazvať ochrancami srdca. Sú veľmi dobre stráviteľné. Obsahujú bielkoviny, tuk, sacharidy, minerálne látky (vápnik, zinok, selén, meď, horčík, fosfor, draslík, sodík) a vitamíny (A, B, C, E, K a kyselinu listovú).  Sú zdrojom vlákniny, takže pôsobia priaznivo na trávenie a peristaltiku čriev. Dokážu detoxikovať celý organizmus, znižovať cholesterol, krvný tlak  a odbúravať stres.  Pistácie sú prírodný stimulant dobrej nálady a udržujú zdravý nervový systém. Sú bohatým zdrojom antioxidantov. S mierou sú aj vhodným doplnkom stravy pri chudnutí. Esenciálne aminokyseliny hlavne arginín pomáha zlepšovať imunitný systém. Fenylalanín znižuje bolesť a obmedzuje chuť na jedlo. V pistáciách sa tiež nachádza beta-karotén, ktorý sa v tele premieňa na vitamín A a podporuje zdravie očí.

Tipy na použitie

Pistácie sa používajú najmä priamo ako snack, či už nesolený, solený alebo pražený. Hodia sa na prípravu zmrzliny, ktorú zafarbia nazeleno. Pomleté sa pridávajú do omáčok. Taktiež sa často pridávajú do zeleninových šalátov.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 2513kJ/606kcal; tuky 49g z toho nasýtené mastné kyseliny 6,1g; sacharidy 19g z toho cukry 16g; bielkoviny 21g; soľ 2,5g.

Date:

Tags:

POST A COMMENT