Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Pšeničné lupienky

Tvoja obľúbená maškrtka.
Pšeničné lupienky

Zloženie: pšeničná krupica 75%, cukor, kukuričná krupica, sladový výťažok z jačmeňa, soľ.

Pšeničné lupienky sú extrudovaný výrobok.

Pšenicu ľudia  pestujú už viac ako 5000 rokov a je z hľadiska produkovaného množstva i kvality rastlinných bielkovín na prvom mieste. Obilniny sú tiež dôležitým zdrojom potravinovej vlákniny. Pšenica sa pestuje veľkoplošne na všetkých kontinentoch s výnimkou Antarktídy.

Prečo je pšenica zdravá?

Pšenica a z nej následne vyrobené mlynské produkty sú cenným zdrojom nutrične významných sacharidov, lipidov, rastlinných bielkovín, vlákniny, ale aj vitamínov (A, B, C, E) a minerálnych látok (vápnik, fosfór, horčík, zinok). Z dietetického hľadiska je dôležité, že dvojzrnka je ľahko stráviteľná, neobsahuje antinutritívne zložky. Pôsobí priaznivo i na tráviaci trakt a má pozitívny účinok na znižovanie obsahu cholesterolu v krvi.

Tipy na použitie

Pšeničné lupienky sa môžu pripravovať s mliekom, vodou,  jogurtom, acidofilným mliekom, a tiež kombinovať s čerstvým alebo sušeným mixovaným ovocím. Pripravíte si z nich chutné raňajky, desiatu alebo olovrant.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 1589kJ/375kcal; tuky 0,7g z toho nasýtené mastné kyseliny 0,3g; sacharidy 75g z toho cukry 12g; bielkoviny 13g; soľ 0,86g.

Category:

Date:

Tags:

POST A COMMENT