Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Ryžové lupienky

Tvoja obľúbená maškrtka.
Ryžové lupienky

Zloženie: ryžová krupica 90%, cukor, soľ. Kombináciou s mliekom, jogurtom a ovocím získame chutné raňajky, olovrant či desiatu. Prirodzená chuť ryže nie je na závadu výrobku.

Ryžové lupienky sú extrudovaný výrobok – natural.

Sú jedlom, ktoré vzniká kombináciou ryžovej krupice, cukru a soli. Sú bezgluténový výrobok. Ryžové lupienky obsahujú až 90% ryžovej krupice, ktorá sa vyrába z ryže, preto majú typickú ryžovú vôňu.

Prečo je ryža zdravá?

Ryža je bohatým  zdrojom vitamínov skupiny B a minerálnych látok, najmä fosfóru, draslíka a železa. Napriek nízkemu obsahu vlákniny ryža obsahuje škroby rezistentné tráveniu, ktoré účinkujú ako diétna vláknina. Škrob v bielej aj hnedej ryži sa trávi a absorbuje pomaly, ale pri tom trvale uvoľňuje do krvi glukózu. Vďaka tomu si diabetici dokážu kontrolovať hladinu cukru v krvi. Ryža neobsahuje lepok, preto je vhodná pre celiatikov a na bezlepkovú diétu. Taktiež je vhodnou redukčnou potravinou. Používa sa na liečenie tráviacich problémov. Ryža mierne odvodňuje, zbavuje telo škodlivín a je dobrou prevenciou obličkových kameňov.

 

Tipy na použitie

Ryžové lupienky sa môžu pripravovať s mliekom, vodou, jogurtom, acidofilným mliekom, ryžovým mliekom, prípadne kombinovať s čerstvým alebo sušeným mixovaným ovocím.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 1601kJ/377kcal; tuky 0,3g z toho nasýtené mastné kyseliny 0,2g; sacharidy 87g z toho cukry 9,3g; bielkoviny 6,2g; soľ 1,03g.

Category:

Date:

POST A COMMENT