Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Sójové kocky

Textúrovaný sójový proteín.
Sójové kocky

Sójové kocky sú textúrovaný sójový proteín, vyrobený zo sójovej múky, ktorý sa predáva vo forme plátkov, kociek, rezančekov, alebo granulátu.

Produkt nie je vyrobený z GMO sóje.

Prečo je sója zdravá?

Sója obsahuje vysoký obsah bielkovín, ktoré sú dôležité vo výžive človeka, hlavne z dôvodu znižovania výskytu civilizačných ochorení a ich prevencie. Práve kvôli svojmu vysokému obsahu bielkovín sa sója označuje ako rastlinné mäso. Sójové bôby obsahujú 30-40% bielkovín, 28 % sacharidov, 19% tuku a 5% minerálnych látok a vitamínov (A, B, C, E).

Ďalším plusom sóje je rozpustná vláknina (má jej viac ako ostatné strukoviny), ktorá predlžuje čas vstrebávania živín a chráni tenké aj hrubé črevo.

Sója sama o sebe na rozdiel od mäsa neobsahuje cholesterol ani iné nasýtené tuky. Preto je ideálnou náhradou mäsa pre ľudí, ktorý si musia strážiť hladinu cholesterolu v krvi. O sóji sa môžete dočítať, že konzumácia sójových výrobkov pomáha aj pri neurózach, depresiách, nervozite a nespavosti. To všetko nielen vďaka lecitínu ale aj tryptofánu, ktorý sa v mozgu podieľa na výrobe serotonínu a ako vieme, tento nervový prenášač ma dočinenia s našou dobrou (či skleslou) náladou.

Tak hurá so sójou k lepšej nálade! 🙂

Tipy na použitie

Sójové kocky varíme vo vode cca 8 min.; ideálne v zeleninovom vývare. Vodu zlejeme a uvarené sójové kocky necháme odkvapkať. Sójové kocky sú vhodné na prípravu mäsových alebo zeleninových jedál, môžeme ich tiež pridať do polievky (riedkej alebo krémovej).

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 1316kJ/314kcal; tuky 1,2g z toho nasýtené mastné kyseliny 0,2g; sacharidy 14g z toho cukry 12g; vláknina 21g; bielkoviny 51g; soľ 0,08g.

Category:

Date:

POST A COMMENT