Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Trstinová melasa BIO

Výborná náhrada bežných sladidiel.

Trstinová melasa BIO

Popis

Zloženie: 100% bio trstinová melasa.

Trstinová melasa je vedľajší produkt výroby trstinového cukru, ktorý vzniká vylisovaním cukrovej trstiny. Je to tmavohnedá hustá šťava sirupovitej konzistencie.

Prečo je trstinová melasa zdravá?

Počas výroby trstinového cukru skoro všetky nutrične hodnotné látky ostávajú v melase. Sú to hlavne minerálne látky a vitamíny, hlavne skupiny B a kyselinu listovú. Z minerálnych látok obsahuje hlavne horčík, vápnik, železo, draslík, sodík, zinok a chróm.

Melasa má priaznivé účinky na organizmus. Je využívaná pri anémií, nespavosti a zápche. Prítomné vitamíny skupiny B pomáhajú pri regenerácii pokožky, udržiavajú zdravé vlasy a nechty. Pozitívny vplyv má aj na nervový systém.

Tipy na použitie

Melasa je výborná náhrada bežných sladidiel. Používame ju na osladenie jedál, nápojov, mlieka, jogurtu, ovsených kaší alebo vločiek.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g: energia 1261kJ/297kcal; tuky 0,2g z toho nasýtené mastné kyseliny <0,2g; sacharidy 69,6g z toho cukry 58,8g; bielkoviny 3,7g; soľ 0,043g.

Category:

Date:

Sorry, the comment form is closed at this time.