Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Kukurično – ryžový kuskus BIO

Je vhodnou potravinou pre osoby s intoleranciou na vajíčka a pšenicu.

Kukurično – ryžový kuskus  BIO

 

Kukurično-ryžový kuskus je cestovina v BIO kvalite, ktorá má guľatý tvar žltej farby. Kuskus je vyrobený z tvrdej krupice, ktorá je formovaná do guliek, ktoré sa následne naparujú a vysušujú. Je vhodnou potravinou pre osoby s intoleranciou na vajíčka a pšenicu.

Príprava kuskusu je rýchla.

Prečo je kuskus zdravý?

Kuskus obsahuje bielkoviny, sacharidy, tuk, celý rad vitamínov a minerálnych látok. Z vitamínov sú hlavne zastúpené vitamíny B, E, K, kyselina listová a z minerálnych látok hlavne železo, vápnik, horčík, fosfor, draslík, sodík a zinok. Vďaka obsahu vlákniny a iných účinných látok podporuje trávenie a peristaltiku čriev. Táto potravina je vhodná pri chudnutí a aj ako súčasť zdravého životného štýlu. Pomáha vyrovnávať hladinu krvi v tele, preto je vhodný pre diabetikov.

Tipy na použitie

Kuskus zalejeme osolenou vodou alebo vývarom tak, aby bol kuskus úplne vo vode. Varíme cca 3-5 minút na miernom ohni. Počas varenia miešame. Inak môže dôjsť k zlepeniu.

Dokáže veľmi dobre zasýtiť, preto je vhodný ako súčasť hlavného jedla alebo ľahkej večere. Podávať ho môžete k mäsu, so syrom a s rôznymi omáčkami. Výborný je ako súčasť zeleninového šalátu. Na sladko ho môžete pridávať do tvarohu, jogurtu, mlieka.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 1535kJ/362kcal; tuky 1,2g z toho nasýtené mastné kyseliny 0,3g; sacharidy 79g z toho cukry 1,4g; vláknina 2,9g; bielkoviny 7,3g; soľ 0g.

Category:

Date:

Sorry, the comment form is closed at this time.