Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Pšeničný celozrnný bulgur BIO

Obľúbený hlavne pri rýchlom no zdravom varení.

Pšeničný celozrnný bulgur BIO

 

Bulgur je obľúbený hlavne pri rýchlom no zdravom varení, keďže jeho príprava je skutočne jednoduchá a časovo nenáročná. Pšeničný celozrnný bulgur je vyrábaný namáčaním a sušením pšenice. Pri tomto procese dochádza k premene škrobov na cukor a tým sa stáva zrno ľahko stráviteľným a vystupuje jeho nezameniteľná, ľahko oriešková- obilná chuť.

Prečo je bulgur zdravý?

U bulguru sa cení jeho jednoduchá príprava, oriešková chuť, ľahká stráviteľnosť, vysoká nutričná hodnota a vysoký obsah vlákniny, sacharidov, vitamínov – najmä vitamínu A a nízky obsah tuku. Je bohatý na fosfor, horčík, selén a železo. Čo sa týka zdravotných benefitov pre ľudské telo, tak vláknina obsiahnutá v bulgure podporuje správnu činnosť čriev a nervovej sústavy. Znižuje napr. chuť na sladké a dokáže skvele zasýtiť. Pomáha urýchľovať metabolizmus a pomáha detoxikovať hrubé črevo.

Tipy na použitie

Používa sa ako príloha k hlavným jedlám, na prípravu kaše či rizota. Spôsob prípravy je podobný ako u ryže  (varí sa v 2- násobku ochutenej vody cca 10-12 minút na miernom plameni). Nie je potrebné ho vopred namočiť.

Bulgur sa používa ako príloha k hlavnému jedlu. Môžeme z neho pripraviť aj chutné rizotto, kde bulgur použijeme ako náhradu klasickej ryže. Taktiež sa dá použiť na prípravu šalátov, fašírok alebo do polievok.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 1548kJ/366kcal; tuky 2,7g z toho nasýtené mastné kyseliny 0,6g; sacharidy 68g z toho cukry 0,9g; bielkoviny 15g; soľ 0g.

Category:

Date:

Sorry, the comment form is closed at this time.