Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Naklíčené lupienky z cíceru

Ochutnaj nový rad naklíčených semienok!
Naklíčené lupienky z cíceru

Ochutnaj nový rad naklíčených semienok!

V našej ponuke teraz nájdeš aj zopár druhov naklíčených strukovín. Môžeme ti garantovať dlhú dobu trvanlivosti bez pridania konzervantov, cukru či “éčok”.

Ako je to možné ?

V prvom rade začíname kvalitným výberom semien. Všetci dodávatelia musia spĺňať štandardy kvality, odrodovú čistotu zŕn a vysokú klíčivosť. Následne semená prejdú niekoľkostupňovým čistením a namočia sa do pitnej vody. Tým dochádza k premývaniu od nečistôt.

Po takomto procese sa semená začínajú prebúdzať a spúšťa sa séria biochemických reakcií nevyhnutných ku klíčeniu. Táto fáza trvá 24-48 hodín. Semená počas tohto času čiastočne zmenia svoj nutričný profil, čím sa stanú priaznivejšími pre ľudské trávenie. V priebehu tohto procesu sa sleduje opimálna teplota a vlhkosť.

Tento proces je však potrebné v optimálnej fáze zastaviť tepelným ošetrením a dosušením materiálu. Celý postup prebieha pri teplote vyššej ako 42 stupňov. Vďaka tepelnému ošetreniu a došúšaniu môžeme garantovať dlhú trvanlivosť naklíčených zŕn bez použitia konzervantov, cukrov a “éčok”.

Benefity naklíčených semienok:

– ZVÝŠENIE VÝŽIVOVEJ HODNOTY
– VYŠŠIA KONCENTRÁCIA HODNOTNÝCH NUTRIENTOV
– VYŠŠIA STRÁVITEĽNOSŤ
– PRÍJEMNÁ CHUŤ
– OKAMŽITÁ KONZUMÁCIA
– VHODNÉ PRE CELIATIKOV

Naklíčené lupienky z cíceru s vysokým obsahom vlákniny a bielkovín.

S vysokým obsahom vlákniny a bielkovín.

Cícer je potravina s vysokým obsahom živín. Je bohatá na bielkoviny, vlákninu a minerálne látky ako je železo a fosfor. Proteíny v naklíčenom cícere sú bohaté na esenciálne aminokyseliny. Klíčenie cícera zlepšuje stráviteľnost bielkovín. Pri klíčení sa štiepia bielkoviny na jednoduché peptídy, čím je cícer lepšie stráviteľný.

Tipy na použitie

Lupienky sú jemné a chrumkavé. Skvelo budú chutiť samostatne, v šaláte, nátierke apod.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 1494kJ/355kcal; tuky 3,3g z toho nasýtené mastné kyseliny 0,4g; sacharidy 50g z toho cukry 3,8g; vláknina 20g; bielkoviny 21g; soľ 0,02g.

Nakúpiš tu:

Date:

Sorry, the comment form is closed at this time.