Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Naklíčené lupienky z červenej šošovice

Ochutnaj nový rad naklíčených semienok!
Naklíčené lupienky z červenej šošovice

Ochutnaj nový rad naklíčených semienok!

V našej ponuke teraz nájdeš aj zopár druhov naklíčených strukovín. Môžeme ti garantovať dlhú dobu trvanlivosti bez pridania konzervantov, cukru či “éčok”.

Ako je to možné ?

V prvom rade začíname kvalitným výberom semien. Všetci dodávatelia musia spĺňať štandardy kvality, odrodovú čistotu zŕn a vysokú klíčivosť. Následne semená prejdú niekoľkostupňovým čistením a namočia sa do pitnej vody. Tým dochádza k premývaniu od nečistôt.

Po takomto procese sa semená začínajú prebúdzať a spúšťa sa séria biochemických reakcií nevyhnutných ku klíčeniu. Táto fáza trvá 24-48 hodín. Semená počas tohto času čiastočne zmenia svoj nutričný profil, čím sa stanú priaznivejšími pre ľudské trávenie. V priebehu tohto procesu sa sleduje opimálna teplota a vlhkosť.

Tento proces je však potrebné v optimálnej fáze zastaviť tepelným ošetrením a dosušením materiálu. Celý postup prebieha pri teplote vyššej ako 42 stupňov. Vďaka tepelnému ošetreniu a došúšaniu môžeme garantovať dlhú trvanlivosť naklíčených zŕn bez použitia konzervantov, cukrov a “éčok”.

Benefity naklíčených semienok:

– ZVÝŠENIE VÝŽIVOVEJ HODNOTY
– VYŠŠIA KONCENTRÁCIA HODNOTNÝCH NUTRIENTOV
– VYŠŠIA STRÁVITEĽNOSŤ
– PRÍJEMNÁ CHUŤ
– OKAMŽITÁ KONZUMÁCIA
– VHODNÉ PRE CELIATIKOV

Naklíčené lupienky z červenej šošovice s vysokým obsahom vlákniny a bielkovín.

Šošovicu môžeš použiť nielen do šalátov, hlavného jedla či nátierky. Skvelo sa hodí aj do jogurtov či müsli. Výrazne si tak v raňajkách navýšiš bielkoviny.
Šošovica má výrazný obsah bielkovín (až 26%). Obsahuje hodnotné sacharidy, má výrazný podiel železa či medi.

Tipy na použitie

Lupienky sú jemné a chrumkavé. Skvelo budú chutiť samostatne, v šaláte, nátierke apod.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 1515kJ/359kcal; tuky 1,6g z toho nasýtené mastné kyseliny 0,3g; sacharidy 53g z toho cukry 2,2g; vláknina 16g; bielkoviny 25g; soľ 0,02g.

Date:

Sorry, the comment form is closed at this time.