Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Špaldový chlebík BIO

Chlebík je výborný na raňajky, desiatu alebo ako olovrant s nátierkami a zeleninou.

Špaldový chlebík BIO

Popis

Zloženie: bio ražná múka, bio pšenica špalda (22%), bio ryža, bio kukurica, bio zemiakový škrob, soľ.

BIO špaldový chlebík je vyrobený extrúziou. V súčasnosti je špalda považovaná za zdravšiu alternatívu pšenice s vyšším podielom minerálnych látok, vlákniny a nižším obsahom gluténu. Dodáva jedlu jemnú orieškovú chuť.

Prečo je špaldový chlebík zdravý?

Pšenica špaldy je ľahko stráviteľná a nutrične bohatá. Dôležitým faktom je, že obsahuje vysoký obsah bielkovín a nasýtených mastných kyselín, avšak nie cholesterol. Taktiež bohato zastúpené sú aj minerálne látky, ako je draslík, vápnik, fosfór, horčík a zinok. Obsah sacharidov je asi 68 % a ide o pomaly sa vstrebávajúce cukry, predovšetkým o škrobové látky a vlákninu. Má pozitívne účinky na trávenie a peristaltiku čriev. Špalda je vhodná pre diabetikov, pretože má nízky glykemický index.

Raž obsahuje asi 70% sacharidov, 9-15 % bielkovín, 1,5 % tuku, vlákninu a veľa minerálnych prvkov (draslík, fosfor, železo, vápnik, sodík). Rovnako ako špaldová aj ražná múka priaznivo pôsobí na trávenie a činnosť čriev.

Tipy na použitie

Chlebík je výborný na raňajky, desiatu alebo ako olovrant s nátierkami a zeleninou, ako výborná náhrada bežného pečiva pri rôznych druhoch diét. Je tiež vhodný ako príloha k polievkam,  prívarkom a šalátom.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 1446kJ/348kcal; tuky 1,3g z toho nasýtené mastné kyseliny 0,13g; sacharidy 67,2g z toho cukry 2g; bielkoviny 11,1g; soľ 0,0002g.

 

Category:

Date:

Sorry, the comment form is closed at this time.