Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Blog

Novinky
Yogi-and-yousuf-web

Nová značka v našej distribúcii! Yogi & Yousef

Sme výhradným distribútorom značky Yogi & Yousef na Slovensku.

V našej ponuke už od dnes nájdete kvalitné datlové krémy a sirup. Prečo sme sa rozhodli práve pre túto značku ?

Dalia Sukkary datle – Prírodné cukríky

Nové fresh datle Dalia Sukkary, ktoré Yogi & Yousef zberá sú relatívne neznáma odrody zo Saudskej Arábie. Textúra je mäkká, hladká a má krémovú karamelovú chuť.

Okrem toho sú obzvlášť výživné: obsahujú najmenej 10 základných minerálov, ale aj vitamíny, bielkoviny a vlákna. V dávnych dobách ľudia prežili na týchto plodoch v púšti 🙂 .

S datlami Dalia Sukkary chcú Yogi & Yousef ponúknuť chutnú a zdravú alternatívu k rafinovaným cukrom. Prírodné cukry v kombinácii s vláknami a minerálmi zabezpečujú nízky glykemický index. To znamená, že datle sú spracované pomaly a dobre v tele, ideálne pre zabezpečenie dlhodobej energie.

 

Yogi-and-yousuf-spolu

Kto je  Yogi & Yousef ?

Jogín z Holandska a Yousef zo ​​Saudskej Arábie sú dvaja priatelia, ktorí si vyberajú a balia čerstvé datle Dalia Sukkary. Priatelia sa stretli pred 7 rokmi na aukcii v Aalsmeer. Tam Yousef  povedal Yogimu o lahodných datliach, ktoré rastú v jeho regióne. Yousef pozval Yogiho, aby ho raz navštívil v Saudskej Arábii a tam mohol Yogi prvýkrát ochutnať tieto lahodné datle. Čoskoro sa medzi nimi vyvinulo priateľstvo a prišli s myšlienkou dať tieto chutné datle na trh v Európe. Tak začali svoje dobrodružstvo. Medzitým priatelia rozvinuli svoju spoluprácu  a dnes tak  vyberajú a balia minimálne 300 000 kg datlí za rok. S ich úspešnou spoluprácou chceli ukázať, že otvorenosť kultúr voči sebe navzájom prináša ovocie (v tomto prípade doslova!).

 

Čo robí proces v Yogi & Yousef unikátnym ?

Palmy značky Yogi & Yousef stoja v úrodnej oáze uprostred arabskej púšte, čo znamená, že datle môžu absorbovať veľa živín. Pre dodanie kvalitných datlí, robia priatelia všetko sami: rast, zberanie aj balenie. Datle sa zbierajú priamo z palmy, ktoré sú  100% prirodzene ošetrované. Následne sú datle spracované bez chemickej úpravy, aditív alebo pridaných cukrov.

Mnohé datle sú sušené po zbere, takže živiny sú stratené a datle sú ťažké. Yogi & Yousef vyzdvihne datle čerstvé a okamžite ich ochladí. To z nich robí mäkké a plné živín.

Ďalšou výhodou je : hmyz rád hniezdi v sušených datliach. Vzhľadom k tomu, Yogi & Yousef nesušia datle, žiadny hmyz sa v nich neuhniezďuje! To robí mixovanie takýchto datlí mimoriadne bez starostí.

 

Yogi-sortiment

Ako sú datle zberané a balené ?

Yogi & Yousef robia všetko sami – od vychystávania až po balenie ich datlí. Zberanie týchto lahodných a čerstvých datlí sa vykonáva ručne. Po vyskladnení sú datle starostlivo skontrolované a vytriedené. Datle, ktoré vyzerajú najlepšie, sú zabalené. Datle s najlepším charakterom sú spracované na lahodnú pastu, nátierky, sirup a zdravé občerstvenie. Týmto spôsobom sa používa celá úroda.

Yogi & Yousef používajú sociálne pracovisko na balenie svojich datlí. Priatelia to robia od začiatku svojej spoločnosti v roku 2013. Okrem toho pripisujú veľký význam pracovným právam a udržateľnosti v Saudskej Arábii. Zamestnanci dostávajú spravodlivé pracovné podmienky, a preto je ich spoločnosť každoročne auditovaná podľa európskych noriem v oblasti bezpečnosti, pracovných podmienok a udržateľnosti.

Hoci pracujúce ženy sa v Saudskej Arábii stávajú čoraz bežnejšími, zatiaľ nie je štandardné, aby sa ženy o seba mohli finančne starať. Yogi & Yousef začal triediť svoje datle v roku 2013 najímaním saudských žien.