Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Blog

Kokosovo-malinové bounty

Áno aj tento výborný dezert si vieš pripraviť z našej viaczrnnej kaše za pár minút!

Nechaj sa opantávať sladkou kokosovou chuťou v lahodnom objatí malín.  Jednoduchý a rýchly recept na dezert. Postačí ti zopár ingrediencií a pár minút.

Potrebujeme:

• 250ml kokosového mlieka
• 4pl strúhaného kokosu
• med na dosladenie

• 2 hrste mrazené maliny a 3PL trstinového cukru

• 3PL smotanový jogurt
viaczrnná instantná kaša Ravita (množstvo poďla požadovanej hustoty)

Viaczrnná kaša je vyrobená zo pšena, jačmenných krúpov, kukuričnej krupice, ovsapšeniceraži, kukuričných klíčkov bez pridania mlieka alebo cukru.

Prečo je viaczrnná kaša zdravá?

Pokrmy zo pšena sú veľmi výživné, sýte a s vysokým obsahom vlákniny. Sú bohatým zdrojom minerálov, a preto sú vhodné pri stavoch vyčerpanosti a úrazoch. Svojím vysokým obsahom železa sú výbornou potravinou pre chudokrvné deti i dospelých.

Kukurica okrem vody obsahuje uhľohydráty, proteíny, minerálne látky a vlákninu, ktorá stimuluje pohyb čriev a bojuje proti zápche. Je známe, že kukurica má viac bielkovín ako iná čerstvá zelenina. Taktiež je bohatým zdrojom vitamínov skupiny B.

Ovos je obilnina, ktorá je bohatá na ß-glukány, rastlinné steroly, nenasýtené mastné kyseliny, antioxidanty a vlákninu. Ovos má prirodzene vysoký obsah vlákniny (75-80%).

Raž obsahuje asi 70% sacharidov, 9-15 % bielkovín, 1,5 % tuku, vlákninu a veľa minerálnych prvkov (draslík, fosfor, železo, vápnik, sodík).

Pšenica a z nej následne vyrobené mlynské produkty sú cenným zdrojom nutrične významných sacharidov, lipidov, rastlinných bielkovín, vlákniny, ale aj vitamínov (A, B, C, E) a minerálnych látok (vápnik, fosfor, horčík, zinok).

Postup: kokosové mlieko vymiešame mixérom s jogurtom a kokosom. Postupne po lyžičkách pridávame viaczrnnú kašu kým nedosiahneme požadovanú hustotu (treba rátať s s tým, že kaša po odležaní v chladničke ešte trocha stuhne). Dosladíme medom podľa chuti. Na panvičke ohrejeme maliny a pridáme trstinový cukor podľa chuti.

Podávame prekladané s malinami a lístkočkami mäty. Výborne sa hodí aj sladké kakaovo arašidové maslo, či trocha roztopenej čokolády.

Ingrediencie nakúpiš na :