Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Blog

Kukurično-banánový vankúšik

Nadýchaný piškótový obláčik aj takto by sme mohli vystihnúť tento lahodný dezert. Jemná banánová chuť v kombinácii s kokosovým mliekom, kukuricou a kvalitným gréckym jogurtom je to pravé na spríjemnenie popoludnia.

S našou kukuričnou kašou si ho dokážete pripraviť za pár minút. Doprajte si ľúbezný čas pre seba :).

 

Potrebujeme:
• 250ml kokosového mlieka
•1 mrazený banán

• med na dosladenie• slaný karamel (najlepšie doma pripravený z trstinového cukru)

• 3PL grécky jogurt
kukuričná instantná kaša Ravita (množstvo poďla požadovanej hustoty)

• kukuričné piškóty Ravita na ozdobenie

 

Kukuričná kaša je prirodzene bezlepková. Neobsahuje žiaden pridaný cukor ani konzervačné látky a za svoju krásne žltú farbu vďačí výlučne kukurici. Kukuričnú kašu môžete použiť aj v období prikrmovania dieťaťa kašami po 0,5 roku veku dieťaťa.

KUKURICNA-KASA-Ravita-ilustracny1

Produkt nie je vyrobený z GMO kukurice.

Prečo je kukurica zdravá?

Kukurica okrem vody obsahuje uhľohydráty, proteíny, minerálne látky a vlákninu, ktorá stimuluje pohyb čriev a bojuje proti zápche. Je známe, že kukurica má viac bielkovín ako iná čerstvá zelenina. Taktiež je bohatým zdrojom vitamínov skupiny B. Vitamín B1 má blahodarné účinky na mozog a nervový systém. Svojím zložením nám kukurica napomáha udržiavať dobrú hladinu krvného tlaku a funkciu srdca. Má pozitívny vplyv na krvotvorbu, okysličovanie buniek, na posilnenie vlasov a pokožky. Konzumáciou kukurice si udržiavame správnu hladinu hormónov a odbúravame stres v organizme.

 

Postup: kokosové mlieko vymiešame mixérom s jogurtom a banánom. Postupne po lyžičkách pridávame kukuričnú kašu kým nedosiahneme požadovanú hustotu (treba rátať s s tým, že kaša po odležaní v chladničke ešte trocha stuhne). Dosladíme medom podľa chuti. Podávame prekladané gréckym jogurtom a ozdobené kukuričnými piškótami Ravita.

Nechajte sa unášať na obláčikoch lahodnej chuti :).

Ingrediencie nakúpiš na :