Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Blog

Nemáme žiadnu planétu „B“.

Ako vznikol projekt s distribúciou vo vratných obaloch a kde sme chodili na výzvedy ? To všetko sa dozviete v tomto článku.

Zhovárali sme sa s Martinkou a Martinom v bezobalovom obchode BEZOBALiS.

Fotografie a rozhovor spracovala Maruš Matiášová.

 

 

Aj keď je stále čo zlepšovať, sme vďační za každý jeden ušetrený sáčok.
Vďaka tomuto projektu totiž nemusel opustiť našu výrobu.

 

U nás v Ravite sa neustále zamýšľame nad tým, aké kroky musíme podniknúť, aby sme čo najviac znižovali ekologický dopad našej firmy.  V súvislosti s trendom otvárania bezobalových predajní sme uvažovali, ako zabezpečiť aj logistiku produktov bez obalov. V hľadaní tej správnej cesty nás nevedomo nasmerovala práve Maťka z BEZOBALiS. V jednom z úprimných rozhovorov v ich predajni sme sa dopracovali k alternatívnej distribúcii vo vratných obaloch. Spoločne sme si prešli ich potreby a začali sa zamýšľať. Postupne tak u nás vznikal systém,  ako logisticky a technicky zabezpečiť tento typ distribúcie. Dôsledným skúšaním sme sa dopracovali k vhodným vratným nádobám, vylepšili systém označovania a spustili celý projekt.

Dnes už môžeme povedať, že vďaka ich nápadom a všetkým tipom od ďalších našich odberateľov projekt úspešne funguje na celom územi SR. Aj keď je stále čo zlepšovať, sme vďační za každý jeden ušetrený sáčok. Vďaka tomuto projektu totiž nemusel opustiť našu výrobu.

Zaujíma Vás ako vznikol nápad BEZOBALisS u  Maťky a Martina? Opýtali sme sa priamo ich 🙂 :

Maťka: Pred týmto projektom sme boli zamestnaní v korporácii ako marketéri. Práca nás postupne prestávala baviť a rozmýšľali sme nad výpoveďou.  Začínali sme pociťovať potrebu robiť niečo zmysluplnejšie.  Mali sme viacero nápadov. Pri niektorých sme už na začiatku plánovania odhalili, že nebudeme mať dostatočné finančné zdroje. Všimli sme si, že v zahraničí už tento typ obchodov úspešne funguje.

Martin: Bolo to niečo, čomu sme sa aj v súkromí intenzívne venovali. Viedli sme ZeroWaste domácnosť. Bolo to pre nás prirodzené prepojenie toho, čo už vieme. Zrazu sme mali možnosť vyhrať sa s marketingom a prepojiť ho s našim osobným životným štýlom.

Čo pre Vás BEZOBALiS znamená?

Maťka: Náš obchod je pre nás spojením našich osobných hodnôt. Sme úplne stotožnení s tým čo robíme. Môžeme sa slobodne rozhodovať, s kým do spolupráce pôjdeme a s kým naopak nie. Ako zvykne Maťo pekne hovoriť  : „Môžeme spávať s čistým svedomím .“ Neznamená to totiž, že zachraňujeme planétu. Neprispievame však aspoň ďalším množstvom odpadu, ktorý sa denne vyprodukuje.

Martin: Je to pre nás práca, pri ktorej nemusíme robiť žiadne kompromisy s našimi hodnotami. Tie sme dokonalo pretavili do systému riadenia našej firmy. Je iba na nás, či urobíme ústupok alebo nie a zatiaľ sme nemuseli urobiť žiadne 🙂 .

Je to pre nás práca pri ktorej nemusíme robiť žiadne kompromisy s našimi hodnotami.

Martin a Maťka – BEZOBALiS

Ako vnímate našu vzájomnú spoluprácu ?

Martin: Vnímame ju veľmi pozitívne. Naším prvým pilierom pri výbere dodávateľa je práve zabezpečenie logistiky vo vratných potravinových boxoch. S niektorými typmi potravín sme takúto logistiku na Slovensku odštartovali, a tak sme veľmi radi, že sa na túto dráhu dáva čoraz viac distribútorov. Aj preto nás veľmi potešilo, keď  Ravita navrhla takúto spoluprácu.

Maťka: Veľmi pozitívne vnímame označovanie produktov. Všetky tieto informácie musia byť v poriadku  a pri takomto type spolupráce je to veľmi citlivá vec. Preto máme radosť, že Ravita má všetko pekne oštítkované.

 

 

Vratné obaly Ravita pre Zero waste

 

V rámci vzdelávania celého nášho tímu  v ekologických otázkach sme Martina pozvali aj na náš Teambuilding. S témou „Ako nakupovať ekologickejšie“  nám pripravil pútavú prednášku. Ponúkol rozumnejšie alternatívy pri rozhodovaní počas nakupovania a odniesli sme si mnoho podnetov na zamyslenie. Veľa z nás malo aj vďaka tomu možnosť nakuknúť do ich prevádzky prvý krát. Každý kolega si odniesol svoje osobné, recyklované nákupné vrecúško. Voľaktorí z nás po prvýkrát videli lufu a odniesli si domov ekologickejšiu alternatívu hubky na umývanie riadu. Informácie pre náš tím boli veľmi podnetné a veríme, že sme si toho veľa zobrali aj do osobného života.

Ponúkol rozumnejšie alternatívy pri rozhodovaní počas nakupovania a odniesli sme si mnoho podnetov na zamyslenie.

Aké dojmy si však odniesol Martin ? 

Martin: Musím povedať, že som bol veľmi milo prekvapený. Raviťáci na mňa pôsobili ako fajn partička a  hneď som sa tam cítil ako medzi svojimi. Už len tým, že sme si hneď všetci potykali 🙂 . Musel to byť super teambuilding.

 

 

Aj touto formou by sme chceli všetkým Vám našim odberateľom a zákazníkom poďakovať.  Sme vďační, že nás posúvate vpred a pomáhate nám neustále sa zlepšovať a rásť.

Martin a Martinka ďakujeme za Váš čas, informácie a možnosť spolupracovať. Sme vďační, že kúsok Vášho bezobalového života môžeme priblížiť aj našim zákazníkom.

Ďakujeme.