Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Kuskus celozrnný

Celozrnná cestovina
Kuskus celozrnný

Kuskus celozrnný je cestovina, ktorá má guľatý tvar hnedej farby. Celozrnným sa nazýva preto, lebo obsahuje aj šupu zrna, vďaka čomu je výživovo hodnotnejší ako biely. Kuskus je vyrobený z tvrdej pšenice, ktorá sa spracuje na krupicu a potom je formovaná do guliek, ktoré sa následne naparujú a vysušujú. Je vhodnou potravinou pre osoby s intoleranciou na vajíčka.

Príprava kuskusu je rýchla..

Prečo je kuskus zdravý?

Kuskus obsahuje bielkoviny, sacharidy, tuk, celý rad vitamínov a minerálnych látok. Z vitamínov sú hlavne zastúpené vitamíny B, E, K, kyselina listová a z minerálnych látok hlavne železo, vápnik, horčík, fosfor, draslík, sodík a zinok. Vďaka obsahu vlákniny a iných účinných látok podporuje trávenie a peristaltiku čriev. Táto potravina je vhodná pri chudnutí a aj ako súčasť zdravého životného štýlu. Napomáha vyrovnávať hladinu cukru  v krvi, preto je vhodný pre diabetikov.

Tipy na použitie

Príprava kuskusu je jednoduchá. Kuskus stačí zaliať vriacou osolenou vodou alebo vývarom tak, aby hladina vody siahala aspoň 0,5 cm nad kuskus. Prikryjeme pokrievkou a necháme odstáť 5 min, aby napučal.

Dokáže veľmi dobre zasýtiť, preto je vhodný ako súčasť hlavného jedla alebo ľahkej večere. Podávať ho môžete k mäsu, so syrom a s rôznymi omáčkami. Výborný je ako súčasť zeleninového šalátu. Na sladko ho môžete pridávať do tvarohu, jogurtu, mlieka.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 1400kJ/330kcal; tuky 1g z toho nasýtené mastné kyseliny 0g; sacharidy 65g z toho cukry 0g; bielkoviny 11,5g; soľ 0,010g.

Category:

Date:

POST A COMMENT