Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Ľanový olej

18 rokov skúsenosti z nás robí spoľahlivého partnera.
Ľanový olej

Zloženie: 100% olej z ľanových semien lisovaný za studena.
Ľanový olej je vyrobený lisovaním ľanových semien za studena pri teplote 40°C si zachováva prirodzené vitamíny. Neobsahuje cholesterol, konzervačné, chemické ani aromatické látky.

Prečo je ľanový olej zdravý?         

Ľanový olej je najbohatším zdrojom nenasýtených omega-3 mastných kyselín. Podporuje vstrebateľnosť vitamínov (A,D,E,K) rozpustných v tukoch. Taktiež obsahuje aj vitamíny skupiny B (B1, B2, B3, B5, B6, B9) a minerálne látky (železo, zinok, horčík, fosfor a meď). Napomáha k prevencii kardiovaskulárnych ochorení, infarktu, proti zápalu a opuchu kĺbov. Ľanový olej je aj najbohatším prírodným zdrojom lignanov. Sú to rastlinné chemikálie s výraznými protirakovinovými, antibakteriálnymi, antivírusovými a protiplesňovými účinkami.

Tipy na použitie

Ľanový olej je vhodný len do studenej kuchyne, pri príprave šalátov, do dressingov, nátierok a pod.

Užívame ho preventívne ráno alebo večer jednu čajovú lyžičku. Ľanové semeno upravuje hladinu cholesterolu a vďaka nenasýteným mastným kyselinám je prospešný pri rôznych typoch diét.

Skladovanie            

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením. Po otvorení skladujte v chlade a tme.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g produktu: energia 3697kJ/ 899kcal; tuk 99,93g, z toho nasýtené mastné kyseliny 10g; sacharidy <1g, z toho cukry <0,2g; bielkoviny <1g; soľ 0g.

Krajina pôvodu: Slovensko

Olej je balený v špeciálnej fľaši z fialového skla. Fialové sklo zaručuje ochranu pred procesmi urýchľujúcimi starnutie a predlžuje trvanlivosť a účinnosť oleja.

Po spotrebovaní fľašu pre jej jedinečné vlastnosti neodporúčame vyhadzovať, ale znovu využiť na uskladnenie oleja alebo iných potravín.

Category:

Date:

Tags:

POST A COMMENT