Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Makový olej

100% makový olej lisovaný za studena.
Makový olej

Zloženie: 100% makový olej lisovaný za studena.

Makový olej je vyrobený lisovaním semien maku siateho pri teplote 40°C si zachováva prirodzené vitamíny. Neobsahuje cholesterol, ópium, konzervačné, chemické ani aromatické látky.

Prečo je makový olej zdravý?

Najviac zastúpenou kyselinou v makovom oleji je kyselina linolová, ktorá sa zaraďuje medzi omega – 6 esenciálne mastné kyseliny. Získavame ju len z potravín, pretože organizmus človeka si ju nedokáže nasyntetizovať. Nedostatok tejto kyseliny v tele spôsobuje padanie vlasov a zlé hojenie rán.

Vďaka obsahu konjugovanej kyseliny linolovej sa makový olej vyznačuje antidiabetickým, antitrombotickým a antiaterogénnym účinkom. Makový olej sa podieľa aj na stavbe kostí.

Obsahuje aj vápnik a horčík, ktoré sa odporúčajú používať pri zlej kvalite vlasov, nechtov alebo pokožky.

Makový olej sa využíva v kozmetickom a medicínskom priemysle.

Tipy na použitie

Používame ho pri príprave šalátov, ako aj koláčov, zákuskov, kaší, kde zintenzívni chuť makovej plnky. Podporuje vstrebateľnosť vitamínov rozpustných v tukoch.

Užívame ho aj preventívne 2x denne (ráno a večer) 1 polievkovú lyžicu najlepšie pred jedlom. Často sa mu pripisujú sa mu blahodárne účinky na pleť, vlasy, nechty.

Skladovanie            

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením. Po otvorení skladujte v chlade a tme.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 3698kJ/899kcal; tuky 99,94g z toho mastné kyseliny 11,2g; sacharidy <1g z toho cukry <0,2g; bielkoviny <1g; soľ 0g.

Krajina pôvodu: Slovensko

Olej je balený v špeciálnej fľaši z fialového skla. Fialové sklo zaručuje ochranu pred procesmi urýchľujúcimi starnutie a predlžuje trvanlivosť a účinnosť oleja.

Po spotrebovaní fľašu pre jej jedinečné vlastnosti neodporúčame vyhadzovať, ale znovu využiť na uskladnenie oleja alebo iných potravín.

Category:

Date:

Tags:

POST A COMMENT