Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Makový olej

18 rokov skúsenosti z nás robí spoľahlivého partnera.
Makový olej

Zloženie: 100% makový olej lisovaný za studena.

Makový olej je vyrobený lisovaním semien maku siateho pri teplote 40°C si zachováva prirodzené vitamíny. Neobsahuje cholesterol, ópium, konzervačné, chemické ani aromatické látky.

Prečo je makový olej zdravý?

Makový olej je významným zdrojom vitamínov a minerálnych látok. Slúži na podporu imunitného systému. Jeho konzumáciou si vieme zabezpečiť pevné kosti, kĺby, ale aj vlasy a nechty. Pomáha udržať pokožku sviežu a pružnejšiu. Znižuje obsah cholesterolu a čistí cievy od tuku. Tým, že dokáže podporovať krvotvorbu je výborný ako prevencia proti anémii. Priaznivé účinky má aj pri vonkajšom používaní, hlavne sa odporúča pri kožných ochoreniach alebo ako zábal na vlasy.

Tipy na použitie

Používame ho pri príprave šalátov, ako aj koláčov, zákuskov, kaší, kde zintenzívni chuť makovej plnky. Podporuje vstrebateľnosť vitamínov rozpustných v tukoch.

Užívame ho aj preventívne 2x denne (ráno a večer) 1 polievkovú lyžicu najlepšie pred jedlom. Často sa mu pripisujú sa mu blahodárne účinky na pleť, vlasy, nechty.

Skladovanie            

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením. Po otvorení skladujte v chlade a tme.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 3698kJ/899kcal; tuky 99,94g z toho mastné kyseliny 11,2g; sacharidy <1g z toho cukry <0,2g; bielkoviny <1g; soľ 0g.

Krajina pôvodu: Slovensko

Olej je balený v špeciálnej fľaši z fialového skla. Fialové sklo zaručuje ochranu pred procesmi urýchľujúcimi starnutie a predlžuje trvanlivosť a účinnosť oleja.

Po spotrebovaní fľašu pre jej jedinečné vlastnosti neodporúčame vyhadzovať, ale znovu využiť na uskladnenie oleja alebo iných potravín.

Category:

Date:

Tags:

POST A COMMENT