Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Pohánka lámanka

Nutrične hodnotná, ľahko stráviteľná.

Popis

Pohánka lámanka sa vyrába lámaním pohánkového zrna. Pohánka nie je klasickou obilninou. Pôvodne bola považovaná za potravinu chudobných, dnes je to vyhľadávaný potravinový zázrak, ktorý pripravuje aj luxusné reštaurácie. Zaujímavé je, že je veľmi citlivá na chemikálie, preto sa môže pestovať výlučne v nekontaminovaných pôdach. Je prirodzene bezgluténová.

Prečo je pohánka zdravá?

Pohánka sa v súčasnej dobe považuje za diétnu potravinu, ktorá má uplatnenie predovšetkým v racionálnej výžive. Je nutrične hodnotná, ľahko stráviteľná a obsahuje vlákninu. Zrná pohánky sú zdrojom kvalitných bielkovín s vysokým obsahom esenciálnych aminokyselín (najmä lyzínu), vitamínov (najmä skupiny B, C, E) a minerálnych látok (horčík, draslík, fosfor). Pohánka neobsahuje glutén, takže je vhodná pre pacientov, ktorý trpia intoleranciou na glutén. Pohánka má priaznivý vplyv na cievny systém, pečeň a tráviace ústrojenstvo.

Tipy na použitie

Pohánka lámanka je vhodná do hotových polievok, nátierok alebo ako príloha k hlavnému jedlu. Z pohánky lámanky si môžete pripraviť aj chutné kaše s ovocím a orieškami značky Ravita. Veľkou výhodou lámanky je, že ju nemusíte variť a stačí ju zaliať vriacou vodou v pomere 1:1,5 (lámanka:voda).

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 1468kJ/346kcal; tuky 0,2g z toho nasýtené mastné kyseliny 0,5g; sacharidy 68g z toho cukry 1,4g; bielkoviny 12g; soľ 0g.

Category:

Date:

POST A COMMENT