Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Psyllium

Vláknina z obalových šupiek Psyllia.
Psyllium (Skorocel indický)

Ide o vlákninu z obalových šupiek Psyllia (Skorocel indický). Psyllium je zdroj rozpustnej vlákniny, ktorá sa podobá vláknine nachádzajúcej sa v obilninách ako je ovos a jačmeň. Psyllium má, ale vyšší obsah vlákniny, ako napr. ovsené otruby. Neobsahuje lepok, fytáty, ani zložky mliečneho alebo obilného pôvodu.

Prečo je Psyllium zdravé?

Niektorí ľudia majú problém so znášanlivosťou vlákniny pochádzajúcej z obilnín. Vláknina sa okrem obilnín nachádza aj v zelenine, ovocí, ryži, pohánke a ľanovom semene. Pridávanie vlákniny k dennej strave v podobe Psyllia je vhodný spôsob, pretože pri pravidelnom užívaní sa tak obnoví správna funkcia tráviaceho traktu, a to hlavne hrubého a tenkého čreva. Psyllium dokáže do seba vstrebať časť toxických látok, čím odstraňuje usadeniny a problematické úseky sa stávajú priechodnejšími. Znižuje výskyt zápchy, napomáha k znižovaniu váhy a detoxikuje organizmus. Prvé výsledky užívania Psyllia môžete vidieť už po 2-3 dňoch užívania. Psyllium nie je návykové.

Tipy na použitie

10 g Psyllia (dve kávové lyžičky) rozmiešajte v menšom množstve vody a ihneď vypite, alebo si ho dajte do iného jedla. Zapite tento pohár ďalším pohárom vody.

Pridávať si ho môžete do vody, nápojov, mlieka, jogurtu, a pod. V žiadnom prípade psyllium nevarte.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje v 100g výrobku: energia 116kJ/28kcal; tuky 0,5g z toho nasýtené mastné kyseliny 0g; sacharidy 2,8g z toho cukry 0g; vláknina 90g; bielkoviny 1,4g; soľ 0g.

Category:

Date:

POST A COMMENT