Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Kokosový olej

Olej bez vône je výborný na varenie, pečenie aj vyprážanie do teplej kuchyne.
Kokosový olej (zbavený vône, do teplej kuchyne)

Zloženie: 100% kokosový olej

Tento kokosový olej bez vône je výborný na varenie, pečenie aj vyprážanie do teplej kuchyne. Na rozdiel od panenských kokosových olejov má vyšší dymný bod, t.j. bod prepálenia (232°C). Konzistencia je krémová. Nechutí ani nevonia po kokose. Hoci nie je panenský, stále je viac zdraviu prospešný než bežne používané stolové rafinované oleje, pretože sa neprepáli. Vhodný na smaženie cibuľky, grilovanie zeleniny a mäska, k pečeným zemiakom, na prípravu palaciniek, do koláčov, polievok a pod. Nahradí akýkoľvek bežne používaný tuk v teplej kuchyni.

Prečo je kokosový olej zdravý?

Obsahuje množstvo zdraviu prospešných látok. Jedlo pripravené s kokosovým olejom je ľahšie stráviteľné.  Kokosový tuk predstavuje menšiu záťaž pre organizmus človeka a je súčasťou zdravšieho varenia, či pečenia.

Tipy na použitie

Môžeme vmiešať 1 lyžicu kokosového oleja do krémových polievok, omáčok alebo do šťavy z duseného mäsa a zeleniny. Pre pečením kuraťa ním potrite kura a posypte koreninami, kuriatko bude chrumkavé a chutnejšie. Môžete ho použiť na prípravu pop-cornu namiesto masla a klasického slnečnicového oleja. Je vhodný pri vyprážaní, pečení či smažení.  Skúste na ňom pripraviť palacinky, placky, alebo dokonca šišky.

Skladovanie            

Chráňte pre priamym slnečným žiarením. Po otvorení skladujte v chlade a tme. Nie však v chladničke. Pri teplote nižšej ako 26°C olej tuhne, nie je to však na závadu. Pri vyššej teplote je olej tekutý.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100ml výrobku: energia 3700kJ/883,7kcal; tuky 99,9g z toho nasýtené mastné kyseliny 52,8g; sacharidy 0g; bielkoviny 0g; soľ 0g.

Category:

Date:

Tags:

COMMENTS

  • 17. decembra 2018

    Maria

    Dobry den, chcem sa spytat, ci je tento olej rafinovany. Dakujem.
    Majka

POST A COMMENT