Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Quinoa chlebík

Expandovaný výrobok.
Kukuričný quinoa chlebík s himalájskou soľou

Zloženie: Kukurica 54,5%, ryža 40%, quinoa 5%, himalájska soľ 0,5%. Je ľahko stráviteľný a vhodný pri diéte. Svojou prirodzenou bezgluténovosťou je vhodný aj pre celiatikov.

Kukuričný quinoa chlebík s himalájskou soľou je expandovaný výrobok. Významné na tejto metóde je, že zvýšime stráviteľnosť narušením škrobov a bielkovín, zvýšime nutričnú hodnotu výrobkov a obsah vlákniny.

Prečo je quinoa chlebík s himalájskou soľou zdravý?

Kukurica je bohatým zdrojom vitamínov skupiny B. Vitamín B1 má blahodarné účinky na mozog a nervový systém. Svojím zložením nám kukurica napomáha udržiavať dobrú hladinu krvného tlaku a funkciu srdca. Má pozitívny vplyv na krvotvorbu, okysličovanie buniek, na posilnenie vlasov a pokožky. Konzumáciou kukurice si udržiavame správnu hladinu hormónov a odbúravame stres v organizme.

Ryža mierne odvodňuje, zbavuje telo škodlivín a je dobrou prevenciou obličkových kameňov. Navyše ryža je odporúčaná ako súčasť pooperačnej diéty, pretože nezaťažuje tráviaci trakt.

Túto super potravinu obľubujú hlavne vegáni a športovci. O quinoi je známe, že má vysoký obsah bielkovín a sacharidov. Údajne ako jedna z mála rastlín obsahuje všetkých 9 esenciálnych aminokyselín, ktoré sú veľmi dôležité pre naše zdravie, ale telo si ich samé nevie vyrobiť a ich príjem z potravy je dosť obmedzený.

Obsahuje množstvo minerálov, ktoré podporujú zdravé fungovanie nášho organizmu. Himalájsku soľ si do nápojov pridávajú aj športovci, keď potrebujú rýchlo doplniť minerály do krvi.

Tipy na použitie

Chlebík je výborný na raňajky, desiatu alebo ako olovrant s nátierkami a zeleninou. Je tiež vhodný ako príloha k polievkam,  prívarkom a šalátom. Výborná náhrada bežného pečiva pri rôznych druhoch diét.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 804kJ/192kcal; tuky 2g z toho nasýtené mastné kyseliny 0,44g; sacharidy 41,7g z toho cukry 0,50g; bielkoviny 4,8g; soľ 0,3g

Category:

Date:

POST A COMMENT