Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Quinoa

O quinoi je známe, že má vysoký obsah bielkovín a sacharidov.
Quinoa

Quinoa (Mrlík čílsky) je tradičné jedlo Inkov. Vyzerá ako kuskus alebo proso, no ide skôr o pseudoobilninu. Vyznačuje sa rýchlou prípravou a príjemnou chuťou. Pripraviť ju môžete na slano alebo sladko. Je skvelou alternatívou ryži alebo tarhoni, nahradiť ňou môžete napr. aj ovsené vločky. Je prirodzene bezgluténová, čo ocenia hlavne celiatici.

Prečo je quinoa zdravá?

Túto super potravinu obľubujú hlavne vegáni a športovci. O quinoi je známe, že má vysoký obsah bielkovín a sacharidov. Údajne ako jedna z mála rastlín obsahuje všetkých 9 esenciálnych aminokyselín, ktoré sú veľmi dôležité pre naše zdravie, ale telo si ich samé nevie vyrobiť a ich príjem z potravy je dosť obmedzený. Má nízky glykemický index, čo ocenia pacienti s diabetesom. Je bohatým zdrojom vitamínov (E, B, kyselina listová) a minerálnych látok (horčík, vápnik, železo, zinok). Prirodzene pomáha znižovať krvný tlak, a je vhodnou prevenciou proti ochoreniam srdca. Quinoa obsahuje aj antioxidačne účinné látky, ktoré majú priaznivý vplyv na organizmus človeka.

Ak chcete ešte zvýšiť jej výživovú hodnotu, nechajte ju naklíčiť. Ku klíčeniu dochádza už po cca 3 hodinách po jej namočení vo vode.

Tipy na použitie

Pripravujte ju v pomere 1 diel quinoi k 2 dielom vody alebo zeleninového vývaru. Vodu najprv priveďte k varu, potom pridajte quinou. Varte cca 15-20 minút. Quinoa nasiakne vodu a zaujímavo zmení svoj vzhľad – z pôvodných guličiek sa stanú guličky, okolo ktorých vznikne jemný prstenec. Naklíčenú quinou môžete pridať do rôznych ľahkých zeleninových šalátov.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku : energia 1549,1kJ/370kcal; tuky 5,2g z toho nasýtené mastné kyseliny 0,7g; sacharidy 67,8g z toho cukry 0g; bielkoviny 14,4g; soľ 0,005g.

Category:

Date:

POST A COMMENT