Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Ryža dlhozrnná

Ryža je bohatým  zdrojom vitamínov skupiny B a minerálnych látok, najmä fosforu, draslíka a železa.
Ryža dlhozrnná

Ryža pochádza z tropickej a subtropickej južnej a juhovýchodnej Ázie a Afriky. Staré čínske príslovie hovorí: „Ryža nie je potravina. Ryža je život.“ Ryža je vyhľadávaná, pretože je prirodzene bezgluténová. Vyrába sa z nej ryžová múka, kaša a pod.

Prečo je ryža zdravá?

Ryža je bohatým  zdrojom vitamínov skupiny B a minerálnych látok, najmä fosforu, draslíka a železa. Napriek nízkemu obsahu vlákniny ryža obsahuje škroby rezistentné tráveniu, ktoré účinkujú ako diétna vláknina. Škrob v bielej aj hnedej ryži sa trávi a absorbuje pomaly, ale pri tom trvale uvoľňuje do krvi glukózu. Vďaka tomu si diabetici dokážu kontrolovať hladinu cukru v krvi. Ryža neobsahuje glutén, preto je vhodná pre celiatikov. Taktiež je vhodnou redukčnou potravinou. Používa sa na liečenie tráviacich problémov. Ryža mierne odvodňuje, zbavuje telo škodlivín a je dobrou prevenciou obličkových kameňov. Ryža je navyše odporúčaná ako súčasť pooperačnej diéty, pretože nezaťažuje tráviaci trakt.

Tipy na použitie

Ryžu pred prípravou opláchneme vodou a usušíme. Rozohrejeme olej, ryžu krátko opražíme. Pridáme soľ a vodu v pomere 1 diel ryže k 2 dielom vody. Varíme na miernom ohni pod pokrievkou do mäkka (cca 20 min).

Ryže je všestranne spracujúca sa potravina, varí sa z nej kaša, je vhodná ako príloha ku hlavnému jedlu. Známa je tiež jej príprava na sladko.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 1510kJ/356kcal; tuky 2,5g z toho nasýtené mastné kyseliny 0,4g; sacharidy 75g z toho cukry 0,4g; bielkoviny 9,7g; soľ <0,01g.

Category:

Date:

POST A COMMENT