Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Ryžová kaša

Je prirodzene bezlepková a ľahko stráviteľná.
Instantná kaša ryžová

Ryžová kaša je 100% vyrobená z ryže, nemliečna, čo spoznáte podľa jej snehobielej farby, typickej vône a samozrejme chuti. Je prirodzene bezlepková a ľahko stráviteľná. Má vysokú nutričnú hodnotu.

Ryžovú kašu môžete použiť aj v období prikrmovania dieťaťa kašami po 0,5 roku veku dieťaťa.

Prečo je ryža zdravá?

Ryža je bohatým  zdrojom vitamínov skupiny B a minerálnych látok, najmä fosfóru, draslíka a železa. Napriek nízkemu obsahu vlákniny ryža obsahuje škroby rezistentné tráveniu, ktoré účinkujú ako diétna vláknina. Škrob v bielej aj hnedej ryži sa trávi a absorbuje pomaly, ale pri tom trvale uvoľňuje do krvi glukózu. Vďaka tomu si diabetici dokážu kontrolovať hladinu cukru v krvi. Ryža neobsahuje lepok, preto je vhodná pre celiatikov a na bezlepkovú diétu. Taktiež je vhodnou redukčnou potravinou. Používa sa na liečenie tráviacich problémov. Ryža mierne odvodňuje, zbavuje telo škodlivín a je dobrou prevenciou obličkových kameňov.

Tipy na použitie

Do horúceho mlieka alebo vody postupne primiešavame kašu, až docielime požadovanú hustotu. Necháme odstáť 2-3 min. Môžeme po vrchu posypať ovocím, prípadne kúskami čokolády. Výborná je s čerstvými jahodami a malinami v lete ako rýchly letný dezert.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 1547kJ/365kcal; tuky 1,4g z toho nasýtené mastné kyseliny 0,2g; sacharidy 81g z toho cukry < 0,5 g; bielkoviny 6g; soľ <0,01g, vláknina 2,4g.

Category:

Date:

POST A COMMENT