Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Slivky Ashlock

Sú bohatým zdrojom mnohých nutričných látok.
Slivky Ashlock

Zloženie: sušené slivky, sorban draselný E202. Prapredkom sliviek sú pravdepodobne trnky, z ktorých sa v okolí Kaukazu vyvinul základ dnešných sliviek.

Prečo je slivky Ashlock zdravé?

Slivky sú bohatým zdrojom mnohých nutričných látok. Z vitamínov sú najviac zastúpene vitamíny skupiny B a vitamín E. Komplex vitamínov B pomáha správnej činnosti srdca, krvotvorbe, svalovej koordinácií, posilneniu vlasov, nechtov a pokožky. Vitamín E je antioxidant, ktorý je dobrým pomocníkom pri prevencii rakoviny a zlepšuje hojenie rán. Sú dôležitým zdrojom minerálnych látok. Vápnik ovplyvňuje pevnosť kostí a draslík ich chráni pred odvápňovaním. Obsahujú aj bór, ktorý pôsobí ako prevencia osteoporózy. Na trávenie pomáha vysoký obsah vlákniny.

Sušením sa obsah antioxidantov a železa zvyšuje. Treba spomenúť aj antibakteriálne účinky sušených sliviek. Sušené slivky obsahujú vyššie množstvá kyseliny šťavelovej, preto by ich nemali konzumovať osoby s ochorením ľadvín a žlčníka.

Tipy na použitie

Sušené plody možno konzumovať priamo, alebo ich pridať do vločiek, orieškových zmesí, jogurtov a cereálií.. Taktiež sa výborne hodia na prípravu koláčov, raw dezertov a ovsených kaší. Výborná kombinácia je s divinou. Je to vhodná náhrada sladkostí. Môžete si ich pribaliť na cesty ako snack, desiatu, či olovrant.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživový údaj na 100g výrobku: energia 1005kJ/ 240kcal; tuky 0,4g z toho nasýtené mastné kyseliny 0,1g; sacharidy 63,9g z toho cukry 38,1g; bielkoviny 2,2g; soľ 0g.

Category:

Date:

POST A COMMENT