Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Študentská zmes

Plná hrozienok, orieškov a semienok.
Študentská zmes

Prečo je študentská zmes zdravá?

Hrozienka obsahujú vlákninu, vitamíny a minerálne látky. Z vitamínov sú najviac zastúpené vitamíny skupiny B, C, E a kyselinu listovú. Z minerálnych látok obsahujú draslík a železo, ktorý bojuje proti chudokrvnosti. Hrozienka zabraňujú usadzovaniu tuku v tele a zlepšujú metabolizmus. Hrozienka obsahujú kyselinu oleanovú, ktorá chráni zuby pred vytvorením zubného kazu a rýchlemu rozvoju baktérií, ktoré sú dôvodom zápalu ďasien, či perorálnych problémov.

O tekvici sa môžeme dočítať tiež, že je zdrojom esenciálnych aminokyselín, ktoré sú pre život nevyhnutné. Ľudský organizmus si tieto životne dôležité kyseliny nevie vyrobiť, preto ich potrebuje neustále dopĺňať. Okrem toho je tekvica zdrojom bielkovín, vlákniny a minerálnych látok, ako sú zinok, horčík, fosfor a meď. Tekvicové semená majú protizápalové a protiparazitické vlastnosti.

Kešu oriešky obsahujú vysoký obsah tukov, ale sú bohaté aj na ostatné živiny, minerálne látky a mastné kyseliny, ktoré podporujú chudnutie. Vďaka tukom sa zvyšuje absorpcia minerálnych látok a vitamínov rozpustných v tukoch. Sú bohatým zdrojom vápnika, draslíka a horčíka.

Sú odporúčané osobám pri kardiovaskulárnych ochoreniach a diabetese, a tiež pri nervových problémoch. Dokážu napr. upokojiť nervový systém. Mandle obsahujú vysoký obsah bielkovín, čím sú výhodným doplnkom vo výžive športovcov. Bielkoviny sú stavebným prvkom našich svalov, kože a chrupavky. Minerálne látky obsiahnuté v mandliach, ako napríklad draslík a sodík pomáhajú regulovať krvný tlak.

Konzumácia lieskovcov stimuluje činnosť čriev a bojuje proti zápche, pretože sú zdrojom vlákniny. Svojim zložením pomáhajú pri prevencii anémie a osteoporózy. Zabezpečujú pevné vlasy a nechty.

Tipy na použitie

Študentská zmes sa môže priamo konzumovať, môžete ňou posypať pečivo, pridať ju do koláčov, vločiek a podobne.

Zloženie: sušené hrozienka 54,34%, tekvica lúpaná 15,21%, kešu orechy 15,21%, mandle 8,69%, mandle blanžírované 4,34%, jadrá lieskových orechov 2,21%, slnečnicový olej, regulátor kyslosti (kyselina citrónová), konzervačná látka E220.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 1779,4kJ/425kcal; tuky 16,9g z toho nasýtené mastné kyseliny 2,21g; sacharidy 55,6g z toho cukry 41,7g; bielkoviny 12,5g; soľ 0,03g.

Category:

Date:

Sorry, the comment form is closed at this time.