Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Blog

Klíčky, na ktoré nemusíš čakať.

Ochutnaj nový rad naklíčených semienok!

V našej ponuke teraz nájdeš aj zopár druhov naklíčených strukovín. Môžeme ti garantovať dlhú dobu trvanlivosti bez pridania konzervantov, cukru či “éčok”.

Ako je to možné ?

V prvom rade začíname kvalitným výberom semien. Všetci dodávatelia musia spĺňať štandardy kvality, odrodovú čistotu zŕn a vysokú klíčivosť. Následne semená prejdú niekoľkostupňovým čistením a namočia sa do pitnej vody. Tým dochádza k premývaniu od nečistôt.

Po takomto procese sa semená začínajú prebúdzať a spúšťa sa séria biochemických reakcií nevyhnutných ku klíčeniu. Táto fáza trvá 24-48 hodín. Semená počas tohto času čiastočne zmenia svoj nutričný profil, čím sa stanú priaznivejšími pre ľudské trávenie. V priebehu tohto procesu sa sleduje opimálna teplota a vlhkosť.

Tento proces je však potrebné v optimálnej fáze zastaviť tepelným ošetrením a dosušením materiálu. Celý postup prebieha pri teplote vyššej ako 42 stupňov. Vďaka tepelnému ošetreniu a došúšaniu môžeme garantovať dlhú trvanlivosť naklíčených zŕn bez použitia konzervantov, cukrov a “éčok”.

Benefity naklíčených semienok:

– ZVÝŠENIE VÝŽIVOVEJ HODNOTY
– VYŠŠIA KONCENTRÁCIA HODNOTNÝCH NUTRIENTOV
– VYŠŠIA STRÁVITEĽNOSŤ
– PRÍJEMNÁ CHUŤ
– OKAMŽITÁ KONZUMÁCIA
– VHODNÉ PRE CELIATIKOV

 

 

 

Naklíčené lupienky

ZO ZELENÉHO HRACHU

S vysokým obsahom vlákniny a bielkovín.
Hrach je veľmi bohatý na vitamíny (hlavne skupiny B- B1, B2 a B3), vo väčšom množstve tiež na minerálne látky – zvlášť fosfor a draslík, ale tiež vápnik a horčík.

Lupienky sú jemné a chrumkavé.
Zloženie: sušené lupienky z naklíčeného zeleného hrachu.
Výživové údaje na 100g výrobku:
energia 1435kJ/341kcal; tuky 1,9g z toho nasýtené mastné kyseliny 0,4g; sacharidy 49g z toho cukry 4,6g; vláknina 21g; bielkoviny 22g; soľ 0,02g.

 

Naklíčené lupienky

Z ČERVENEJ ŠOŠOVICE

S vysokým obsahom vlákniny a bielkovín.

Šošovicu môžeš použiť nielen do šalátov, hlavného jedla či nátierky. Skvelo sa hodí aj do jogurtov či müsli. Výrazne si tak v raňajkách navýšiš bielkoviny.
Šošovica má výrazný obsah bielkovín (až 26%). Obsahuje hodnotné sacharidy, má výrazný podiel železa či medi.

Lupienky sú jemné a chrumkavé.

Zloženie: sušené lupienky z naklíčenej červenej šošovice.

Výživové údaje na 100g výrobku:
energia 1515kJ/359kcal; tuky 1,6g z toho nasýtené mastné kyseliny 0,3g; sacharidy 53g z toho cukry 2,2g; vláknina 16g; bielkoviny 25g; soľ 0,02g.

 

Naklíčené lupienky

Z CÍCERU

S vysokým obsahom vlákniny a bielkovín.

Cícer je potravina s vysokým obsahom živín. Je bohatá na bielkoviny, vlákninu a minerálne látky ako je železo a fosfor. Proteíny v naklíčenom cícere sú bohaté na esenciálne aminokyseliny. Klíčenie cícera zlepšuje stráviteľnost bielkovín. Pri klíčení sa štiepia bielkoviny na jednoduché peptídy, čím je cícer lepšie stráviteľný.

Lupienky sú jemné a chrumkavé.

Zloženie: sušené lupienky z naklíčeného cíceru.

Výživové údaje na 100g výrobku:
energia 1494kJ/355kcal; tuky 3,3g z toho nasýtené mastné kyseliny 0,4g; sacharidy 50g z toho cukry 3,8g; vláknina 20g; bielkoviny 21g; soľ 0,02g.