Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Blog

Ľahký vajíčkový šalát s naklíčenou červenou šošovicou a gréckym jogurtom.

Výborný rýchly vajíčkový šalát je skvelou ľahkou obmenou klasického šalátu. Je plný mikronutrinetov s bohatou chuťou a nádhernou farbou.  Sýta chuť tohto šalátu sa ideálne hodí aj na letný obed.

Vajíčkové šaláty vedia zaťažiť trávenie. Nie však táto odľahčená verzia s gréckym jogurtom. Je úžasne krémový, odľahčený s nižším obsahom kalórií.

Na vajíčkový šalát potrebujeme:
• 4 vajíčka uvarené natrvdo
• 3 hrste mrazeného hrášku
• 1 nastrúhaná mrvka
• 2 kyslé uhorky
• 1 jarná cibuľka nakrájaná nadrobno 
• 3 PL gréckeho jogurtu

• kurkuma, čierna soľ a plnotučná horčica na dochutenie
naklíčená červená šošovica  Ravita

Prečo použiť  naklíčené lupienky?

Majú vysoký obsaho vlákniny a bielkovín.

Šošovicu môžeš použiť nielen do šalátov, hlavného jedla či nátierky. Skvelo sa hodí aj do jogurtov či müsli. Výrazne si tak v raňajkách navýšiš bielkoviny.
Šošovica má výrazný obsah bielkovín (až 26%). Obsahuje hodnotné sacharidy, má výrazný podiel železa či medi.

Lupienky sú jemné a chrumkavé.

 

 

 

Postup: Uvarené vajíčka ošúpeme a nakrájame na drobno. Mrazený hrášok rozmrazíme. Uhorku a cibuľku nakrájame nadrobno. Zmiešame všetky suroviny a pridáme nastrúhanú mrkvu s jogurtom. Dochutíme koreninami. Podávame s naklíčenou červenou šošovicou a čerstvým chlebom či krekrami.

 

 

Dobrú chuť !

 

Ingrediencie nakúpiš na :