Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Blog

Raňajkové latte mačiatko

Vynikajúci dezert s ktorým si vyčarujete nie len nádherné ráno!

Spojenie kokosovej chuti a kávy vykúzli výnimočnú dovolenkovú náladu. Ovsené vločky a  chia semienka výborne zasýtia a dodajú energiu. Tento skvelý dezert si pripravíte za pár minút.

Poďťe sa rozmaznávať a dopriať si chíľku pre seba.

Na naše maznavé mačiatko potrebujeme:
• 250ml kokosové mlieko
• 125ml uvarenej kávy
• 4 PL strúhaného kokosu
• 4PL chia semienok Ravita
• 3PL ovsených vločiek bezlepkových jemných Ravita

• med na dosladenie

 

Prečo práve chia semienka ? 

Chia (semená Salvia hispanica ) je rastlina s fialovými alebo bielymi kvetmi, ktorá je pôvodom z Mexika a Strednej Ameriky. Chia semená sú pri zbere čiernej alebo bielej farby.  V minulosti boli tak vysoko cenené, že sa používali pri náboženských obradoch, dokonca aj ako platidlo. Semienka sú 100% bezgluténové.

CHIA-Ravita-ilustracny

Prečo je chia zdravé?

Je známe, že Chia je najbohatším rastlinným zdrojom omega-3 mastných kyselín, ale neobsahuje cholesterol. Toto je hlavný rozdiel oproti rybacím produktom, z ktorých všetky obsahujú isté množstvá cholesterolu. Chia semená obsahujú 5 krát viac vápnika ako mlieko.    Ďalej je o Chia semenách známe, že sú výborným zdrojom vitamínov B, medzi nimi aj vitamínu B17. Sú dobrou voľbou pri chudnutí bez pocitu hladu. Sú bohatým zdrojom vlákniny a pomáhajú detoxikovať organizmus. Svojim nutričným zložením zvyšujú psychickú koncentráciu a pozornosť. Chia semená tiež spomaľujú starnutie, kvôli svojmu obsahu antioxidantov. Sú dobrým doplnkom stravy pri budovaní svalovej hmoty, pretože obsahujú bielkoviny a ďalšie dôležité látky.

 

Príprava: v miske si zmiešame suché časti ( kokos, ovsené vločky, chia semienka. Do tejto zmesi pridáme kokosové mlieko, vychladenú kávu a poriadne premiešame. Dochutíme medom. Podávame s čokoládovo-arašidovým maslom, alebo roztopenou čokoládou. Pripravený pohár je výborné nechát postáť aspoň 1 až 2 hodinky v chladničke. Chute sa výborne prepoja a máme skvelý chladený dezert na letné dni :).

 

Dobrú chuť!

Ingrediencie nakúpiš na :