Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Konopný olej

100% olej z konopných semien lisovaný za studena.
Konopný olej

Zloženie: 100% olej z konopných semien lisovaný za studena

Konopný olej je vyrobený lisovaním konopných semien za studena pri teplote 40°C a preto si zachováva prirodzené vitamíny. Vďaka vysokému obsahu chlorofylu je zelenej farby. Neobsahuje cholesterol, THC, konzervačné, chemické ani aromatické látky.

Prečo je konopný olej zdravý?

Konopný olej obsahuje 80% polynenasýtených mastných kyselín, čo robí z konopného oleja absolútnu špičku medzi rastlinnými olejmi. Najplnohodnotnejšími zložkami konopného oleja sú omega – 3 a omega – 6 esenciálne mastné kyseliny (kyselina alfa linolénová a kyselina linolová). Správny pomer týchto kyselín napomáha k správnej funkcii obehového systému a srdca.

Vo vyše 20 % podiele konopný olej obsahuje vitamíny A a B1. Vitamín A môže pomôcť pri suchej pokožke, akné, lámavosti nechtov. Vitamín B1 má priaznivé účinky na trávenie, nervový a duševný systém. Konopný olej obsahuje aj antioxidanty, ako je napríklad tokoferol, ktoré bojujú proti tvorbe voľných radikálov v organizme. Rovnako obsahuje aj chlorofyl, ktorý môže pôsobiť protizápalovo, zvlášť u kožných chronických a akútnych zápaloch.

Tipy na použitie

Používa sa hlavne v studenej kuchyni na ochutenie šalátov  a dresingov. Podporuje vstrebateľnosť vitamínov rozpustných v tukoch.

Okrem použitia v studenej kuchyni možno olej užívať aj preventívne 2x denne po jednej čajovej lyžičke.

Skladovanie            

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením. Po otvorení skladujte v chlade a tme.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 3697kJ/899kcal; tuky 99,92g z toho mastné kyseliny 10,8g; sacharidy <1g z toho cukry <0,2g; bielkoviny <1g; soľ 0g.

Krajina pôvodu: Slovensko

Olej je balený v špeciálnej fľaši z fialového skla. Fialové sklo zaručuje ochranu pred procesmi urýchľujúcimi starnutie a predlžuje trvanlivosť a účinnosť oleja.

Po spotrebovaní fľašu pre jej jedinečné vlastnosti neodporúčame vyhadzovať, ale znovu využiť na uskladnenie oleja alebo iných potravín.

Category:

Date:

Tags:

POST A COMMENT