Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Konopný olej

18 rokov skúsenosti z nás robí spoľahlivého partnera.
Konopný olej

Zloženie: 100% olej z konopných semien lisovaný za studena

Konopný olej je vyrobený lisovaním konopných semien za studena pri teplote 40°C a preto si zachováva prirodzené vitamíny. Vďaka vysokému obsahu chlorofylu je zelenej farby. Neobsahuje cholesterol, THC, konzervačné, chemické ani aromatické látky.

Prečo je konopný olej zdravý?

Konopný olej obsahuje najvyššie množstvá polynenasýtených omega – 6 a omega – 3 mastných kyselín zo všetkých rastlinných olejov. Chlorofyl obsiahnutý v konopnom oleji má rôzne antibakteriálne, antiradiačné, chemoprotektívne a hojace účinky. Fytosteroly majú aktívny vplyv na obsah cholesterolu v krvi. Konopný olej pomáha posilniť imunitný systém, obnoviť reguláciu črevných baktérií a zlepšuje kvalitu vlasov, nechtov a pokožky hlavy. Je vhodný aj na vonkajšie používanie, ako napríklad pri popáleninách alebo po nadmernom opaľovaní, pretože redukuje vznik pľuzgierov a ukľudňuje pokožku.

Tipy na použitie

Používa sa hlavne v studenej kuchyni na ochutenie šalátov  a dresingov. Podporuje vstrebateľnosť vitamínov rozpustných v tukoch.

Okrem použitia v studenej kuchyni možno olej užívať aj preventívne 2x denne po jednej čajovej lyžičke.

Skladovanie            

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením. Po otvorení skladujte v chlade a tme.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 3697kJ/899kcal; tuky 99,92g z toho mastné kyseliny 10,8g; sacharidy <1g z toho cukry <0,2g; bielkoviny <1g; soľ 0g.

Krajina pôvodu: Slovensko

Olej je balený v špeciálnej fľaši z fialového skla. Fialové sklo zaručuje ochranu pred procesmi urýchľujúcimi starnutie a predlžuje trvanlivosť a účinnosť oleja.

Po spotrebovaní fľašu pre jej jedinečné vlastnosti neodporúčame vyhadzovať, ale znovu využiť na uskladnenie oleja alebo iných potravín.

Category:

Date:

Tags:

POST A COMMENT