Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Orechový olej

18 rokov skúsenosti z nás robí spoľahlivého partnera.
Orechový olej

Zloženie: 100% olej z vlašských orechov lisovaný za studena

Orechový olej je vyrobený lisovaním vlašských orechov (nepražených) pri teplote 40°C a preto si zachováva prirodzené vitamíny. Olej má svetložltú farbu a jemnú orechovú vôňu. Neobsahuje cholesterol, konzervačné, chemické ani aromatické látky.

Prečo je orechový olej zdravý?

Orechový olej obsahuje tuk, vitamíny (E, K) a omega – 3 a omega – 6 mastné kyseliny. Podporuje vstrebateľnosť vitamínov (A,D,E,K) rozpustných v tukoch. Orechový olej je silný prírodný antioxidant, vďaka čomu chráni organizmus pred škodlivými látkami, pomáha srdcu a cievam a obnovuje črevnú mikroflóru. Pomáha pri trávení a upravuje stolicu. Je vhodný aj pri diétach, pretože podporuje chudnutie. Zaisťuje pevné vlasy a nechty. Je dobrým pomocníkom pri boji proti stresu.

Tipy na použitie

Využitie si nájde v studenej kuchyni, pri príprave šalátov, dresingov, sladkých pokrmov. Odporúčame pri príprave palaciniek, lievancov, do zákuskov, tort, poliev, kde umocní chuť orechov, aj na kozmetické účely. Na tepelnú úpravu NIE JE vhodný!

Užívame ho preventívne ráno alebo večer 1 kávovú lyžičku. Vďaka jeho vysokej kalorickej koncentrácii je vhodný pre ľudí trpiacich nechutenstvom, v rekonvalescencii alebo ako doplnok stravy pri menštruačnej dysfunkcii.

OLEJ BY NEMALI UŽÍVAŤ OSOBY TRPIACE ALERGIOU NA ORECHY!

Vonkajšie použitie: Môžete ho použiť do rôznych masiek na vlasy, ktorým dodá prirodzený lesk.

Skladovanie            

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením. Po otvorení skladujte v chlade a tme. Po otvorení ho odporúčame spotrebovať čo najskôr (rýchlo oxiduje) a skladovať v chlade a tme. Orechový olej nemá po otvorení dlhú trvanlivosť, preto je vhodné ho kupovať v menších množstvách.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 3697kJ/899kcal; tuky 99,92g z toho mastné kyseliny 10,49g; sacharidy <1g, z toho cukry <0,2g; bielkoviny <1g; soľ 0g.

Krajina pôvodu: Slovensko

Olej je balený v špeciálnej fľaši z fialového skla. Fialové sklo zaručuje ochranu pred procesmi urýchľujúcimi starnutie a predlžuje trvanlivosť a účinnosť oleja.

Po spotrebovaní fľašu pre jej jedinečné vlastnosti neodporúčame vyhadzovať, ale znovu využiť na uskladnenie oleja alebo iných potravín.

Category:

Date:

Tags:

POST A COMMENT