Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Orechový olej

100% olej z vlašských orechov lisovaný za studena.
Orechový olej

Zloženie: 100% olej z vlašských orechov lisovaný za studena

Orechový olej je vyrobený lisovaním vlašských orechov (nepražených) pri teplote 40°C a preto si zachováva prirodzené vitamíny. Olej má svetložltú farbu a jemnú orechovú vôňu. Neobsahuje cholesterol, konzervačné, chemické ani aromatické látky.

Prečo je orechový olej zdravý?

Vlašské orechy sú z výživového hľadiska cenené hlavne pre vysoký obsah nenasýtených mastných kyselín, bioaktívnych zložiek, kvalitných bielkovín a niektorých dôležitých základných minerálnych látok. Z polynenasýtených mastných kyselín sú dominantné kyselina linolová a linolénová, ktoré pomáhajú znižovať LDL a zvyšovať HDL cholesterol. Orechový olej zvyšuje antioxidačnú kapacitu buniek a v nižších koncentráciách má protizápalové účinky.

Vysoký obsah kyseliny linolovej má priaznivé účinky na vysoký krvný tlak. Orechový olej obsahuje aj vitamín E, ktorý s kyselinou linolovou zlepšuje elastickosť pokožky, posilňuje vlasy, nechty a pomáha pri ekzémoch, suchej a zapálenej koži.

Tipy na použitie

Využitie si nájde v studenej kuchyni, pri príprave šalátov, dresingov, sladkých pokrmov. Odporúčame pri príprave palaciniek, lievancov, do zákuskov, tort, poliev, kde umocní chuť orechov, aj na kozmetické účely. Na tepelnú úpravu NIE JE vhodný!

Užívame ho preventívne ráno alebo večer 1 kávovú lyžičku. Vďaka jeho vysokej kalorickej koncentrácii je vhodný pre ľudí trpiacich nechutenstvom, v rekonvalescencii alebo ako doplnok stravy pri menštruačnej dysfunkcii.

OLEJ BY NEMALI UŽÍVAŤ OSOBY TRPIACE ALERGIOU NA ORECHY!

Vonkajšie použitie: Môžete ho použiť do rôznych masiek na vlasy, ktorým dodá prirodzený lesk.

Skladovanie            

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením. Po otvorení skladujte v chlade a tme. Po otvorení ho odporúčame spotrebovať čo najskôr (rýchlo oxiduje) a skladovať v chlade a tme. Orechový olej nemá po otvorení dlhú trvanlivosť, preto je vhodné ho kupovať v menších množstvách.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 3697kJ/899kcal; tuky 99,92g z toho mastné kyseliny 10,49g; sacharidy <1g, z toho cukry <0,2g; bielkoviny <1g; soľ 0g.

Krajina pôvodu: Slovensko

Olej je balený v špeciálnej fľaši z fialového skla. Fialové sklo zaručuje ochranu pred procesmi urýchľujúcimi starnutie a predlžuje trvanlivosť a účinnosť oleja.

Po spotrebovaní fľašu pre jej jedinečné vlastnosti neodporúčame vyhadzovať, ale znovu využiť na uskladnenie oleja alebo iných potravín.

Category:

Date:

Tags:

POST A COMMENT