Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Ľanové semeno hnedé

Obsahuje bielkoviny, sacharidy, dobrý tuk a vlákninu.
Ľanové semeno hnedé

Ľanové semeno hnedé sa vyznačuje typicky orieškovou chuťou. Ľan je stará kultúrna rastlina z blízkeho východu, pestovaná u nás v poľných kultúrach. V Európe sa pestuje asi 6000 rokov a už starí Slovania tkali ľanové plátno. Liečebné použitie ľanových semien, ktoré pochádzajú z ľanu s krásnymi modrými kvietkami, sú mladšieho dáta.

Prečo sú ľanové semená zdravé?

Ľanové semeno obsahuje bielkoviny, sacharidy, dobrý tuk a vlákninu. Je zdrojom vitamínov B, C, E, K, kyseliny pantoténovej a listovej. Taktiež je zdrojom širokého spektra minerálnych látok, ako sú železo, vápnik, horčík, fosfor, draslík sodík, zinok, meď a selén. O ľanovom semene je známe, že je jedným z najbohatších zdrojov omega – 3 mastných kyselín a fytoestrogénu. Ľanové semeno prispieva tiež k dobrému zdravotnému stavu nášho srdca, obranného systému organizmu a pri zápaloch. Často sa odporúča pri problémoch s trávením. Pomáhajú čistiť hrubé črevo, obličky, pečeň a zároveň podporujú tvorbu črevnej mikroflóry. Sú výborné na prevenciu proti rakovine a kardiovaskulárnym ochoreniam. Je o nich známe, že dokážu zastaviť vlčie hlady, čo z nich robí výborný doplnok stravy pri diétach. V poslednom rade sú výborným zdrojom antioxidantov.

Tipy na použitie

Môžeme si ich pridať do vločiek, jogurtu, šalátov, alebo do chleba a pečiva. Z ľanových semien sa vyrába aj ľanový olej, ktorý má tiež priaznivé účinky na zdravie.

Zdravotné účinky majú až 1 – 2 čajové lyžičky hnedých ľanových semien. Postupne zvyšujte dávky, kým nenastane zlepšenie. Nemalo by sa však prekročiť množstvo,  10 g ľanových semien 2 – 3 krát denne. S každou dávkou treba zároveň vypiť najmenej 150 ml tekutín. Ľanové semená konzumujte čerstvo pomleté a nenechávajte ich stáť viac ako 2 dni, lebo ľanový olej rýchlo stuchne. Skladujte ich v chladničke.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 2384kJ/570kcal; tuky 42,4g z toho nasýtené mastné kyseliny 3,7g; sacharidy 28,9g z toho cukry 1,55g; bielkoviny 18,3g; soľ 0,03g.

Category:

Date:

Tags:

POST A COMMENT