Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Lieskovce

Obsahujú vysoké množstvo mononenasýtených a polynenasýtených mastných kyselín.
Lieskovce

Lieskovce sú plodom kra liesky obyčajnej. Sú vhodnou stravou, pre každého, kto chce začať variť a jesť zdravé potraviny. Práve jadrá lieskových orechov patria medzi vďačných „upravovateľov“ zdravotného stavu.

Prečo sú lieskovce zdravé?

Lieskové orechy obsahujú vysoké množstvo mononenasýtených a polynenasýtených mastných kyselín, ktoré podporujú zdravie kardiovaskulárneho systému. Sú bohaté na vitamíny skupiny B, E, D a minerálnych látok, ako sú selén horčík, železo a mangán. Môžu ich konzumovať aj ľudia s cukrovkou. Sú zdrojom antioxidantov, ktoré majú blahodarné účinky na organizmus človeka. Konzumácia lieskovcov stimuluje činnosť čriev a bojuje proti zápche, pretože sú zdrojom vlákniny. Svojim zložením pomáhajú pri prevencii anémie a osteoporózy. Zabezpečujú pevné vlasy a nechty. Sú vhodnou voľbou pri redukčných diétach.

Tipy na použitie

Lieskové orechy môžete použiť do koláča, alebo priamo konzumovať, pri jedení ich treba dobre rozhrýzť, alebo postrúhať na jemnom strúhadle, pretože sú ťažko stráviteľné. Môžete si z nich pripraviť orechové mlieko, maslo, pomazánky, dezerty. Výborné sú do kaší, cereálií, jogurtou, koláčov a raw dezertov. Môžete si ich pribaliť na cesty ako snack, desiatu, či olovrant.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 2749kJ/666kcal; tuky 63g z toho nasýtené mastné kyseliny 4,5g; sacharidy 6g z toho cukry 4g; bielkoviny 14,4g; soľ 0g.

Category:

Date:

Tags:

POST A COMMENT