Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Marhuľové jadrá horké

Sú zdrojom aj betakaroténu, kyseliny salicylovej a kyseliny listovej.
Marhuľové jadrá horké

Existujú sladké a horké marhuľové jadierka. Zatiaľ, čo sladké jadrá sa získavajú z domácich marhúľ, horké jadrá získavame z malých divých kyslastých marhúľ. Takéto jadrá majú špecifickú horkú mandľovú chuť.

Prečo sú marhuľové jadrá zdravé?

Marhuľové jadrá sú významným zdrojom vitamínov (B, E), minerálnych látok (horčík, kálium, vápnik, draslík) a antioxidantov. Obsahujú amygdalín, tiež známy ako vitamín B17, ktorý sa využíva pri liečbe nádorových ochorení. Sú zdrojom aj betakaroténu, kyseliny salicylovej a kyseliny listovej, ktorá je prospešná v čase tehotenstva. Konzumáciou marhuľových jadier môžete zlepšiť svoj zdravotný stav aj vďaka obsahu prírodných antioxidantov.

Tipy na použitie

Jadierka môžete jesť spolu so sušenými marhuľami, papájou alebo ananásom, pretože enzýmy obsiahnuté v tomto ovocí majú dodatočný vhodný účinok a spoločné konzumovanie spríjemňuje horkastú chuť jadierok. Z marhuľových jadier sa vyrába aj olej, ktorý podporuje funkciu štítnej žľazy a chráni srdce.  Marhuľové jadrá od Ravity sú prírodne sušené a nepražené, pretože pri vysokých teplotách sa znehodnocujú.

Ľudia, ktorí sú zdraví a chcú konzumovať jadierka ako prevenciu, by mali zjesť max. 2 jadierka denne.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 2737kJ/653,7kcal; tuky 55,2g z toho nasýtené mastné kyseliny 5,2g; sacharidy 14g z toho cukry 3g; bielkoviny 26,9g; soľ 0,01g.

Category:

Date:

Tags:

POST A COMMENT