Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Sezamový olej

18 rokov skúsenosti z nás robí spoľahlivého partnera.
Sezamový olej

Zloženie: 100% olej zo sezamových semien lisovaný za studena.

Sezamový olej je vyrobený lisovaním sezamových semien (nepražených) pri teplote 40°C si zachováva prirodzené vitamíny a potrebné látky. Neobsahuje cholesterol, konzervačné, chemické ani aromatické látky.

Prečo je sezamový olej zdravý?

Sezamový olej je bohatým zdrojom nenasýtených mastných kyselín, vitamínov (A, B1, B12, C, E) a minerálnych látok ( horčík, chróm, železo, mangán a meď). O sezame, z ktorého je sezamový olej vyrobený je známe, že je silný antioxidant, ktorý pomáha proti kôrnateniu tepien, spevňuje cievy, má upokojujúci vplyv na tráviacu sústavu, posilňuje pamäť a pomáha pri liečbe kožných ochorení. Zmierňuje kožné zápaly, lupienku a ekzémy. Je vhodný pre diabetikov, pretože znižuje hladinu cukru v krvi. O sezamovom oleji je známe, že zmierňuje menštruačné kŕče a počas menopauzy návaly tepla.

Tipy na použitie

Používame ho v studenej kuchyni do šalátov, môžeme ním pokvapkať pečivo alebo cestoviny. Môžeme ho použiť aj na restovanie zeleniny a mäsa. Užíva sa tiež preventívne ráno alebo večer – 1 kávová lyžička.

Skladovanie            

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením. Po otvorení skladujte v chlade a tme.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 3698kJ/900kcal; tuky 99,5g z toho mastné kyseliny 16,85g; sacharidy <1g z toho cukry <0,2g; bielkoviny <1g; soľ 0g.

Krajina pôvodu: Slovensko

Olej je balený v špeciálnej fľaši z fialového skla. Fialové sklo zaručuje ochranu pred procesmi urýchľujúcimi starnutie a predlžuje trvanlivosť a účinnosť oleja.

Po spotrebovaní fľašu pre jej jedinečné vlastnosti neodporúčame vyhadzovať, ale znovu využiť na uskladnenie oleja alebo iných potravín.

Category:

Date:

Tags:

POST A COMMENT