Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Pestrecový olej

Má jemnú chuť a neutrálnu vôňu.
Pestrecový olej

Pestrecový olej je vyrobený lisovaním semien Ostropestreca mariánskeho (z lat. Silybum marianum). Má jemnú chuť a neutrálnu vôňu.

Prečo je pestrecový olej zdravý?

Pestrec mariánsky sa vyznačuje tým, že obsahuje látku Silymarín, ktorý zvyšuje odolnosť voči vírusovým toxínom. Je zdrojom nenasýtených mastných kyselín, bielkovín, aminokyselín, silíc, vitamínov a minerálnych látok. Pestrecový olej je plný antioxidantov, ktoré zabraňujú tvorbe voľných radikálov a bojujú proti oxidačnému stresu. Pomáha pri trávení, vysokom krvnom tlaku a posilňuje imunitu. Nápomocný môže byť pri liečbe pečene a žlčníka.

Tipy na použitie

Neodporúča sa používať tento olej na varenie a pečenie, pretože by stratil svoje vlastnosti. Olej sa skôr užíva preventívne, najlepšie 1 kávovú lyžičku ráno nalačno.

Skladovanie            

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením. Po otvorení skladujte v chlade a tme.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 3699kJ/900kcal; tuky 99,96g z toho mastné kyseliny 18,92g; sacharidy <1g z toho cukry <0,2g; bielkoviny <1g; soľ 0,01g.

Krajina pôvodu: Slovensko

Olej je balený v špeciálnej fľaši z fialového skla. Fialové sklo zaručuje ochranu pred procesmi urýchľujúcimi starnutie a predlžuje trvanlivosť a účinnosť oleja.

Po spotrebovaní fľašu pre jej jedinečné vlastnosti neodporúčame vyhadzovať, ale znovu využiť na uskladnenie oleja alebo iných potravín.

Category:

Date:

Tags:

POST A COMMENT