Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Pestrecový olej

18 rokov skúsenosti z nás robí spoľahlivého partnera.
Pestrecový olej

Pestrecový olej je vyrobený lisovaním semien Ostropestreca mariánskeho (z lat. Silybum marianum). Má jemnú chuť a neutrálnu vôňu.

Prečo je pestrecový olej zdravý?

Pestrecový olej obsahuje vitamíny rozpustné v tuku (A, D, E, K, a F) a minerálne látky (zinok, selén, jód a meď). Účinnou látkou pestrecového oleja je silymarin, ktorý pôsobí na zlepšenie metabolizmu pečeňovej bunky. Je vhodný pri detoxe pečene a pomáha zbavovať organizmus toxínov. Používa sa na zníženie vedľajších účinkov liekov a alkoholu. Pestrec je prírodný antioxidant. Podporuje tvorbu nových zdravých pečeňových buniek a zmierňuje celý rad závažných pečeňových ochorení.

Tipy na použitie

Neodporúča sa používať tento olej na varenie a pečenie, pretože by stratil svoje vlastnosti. Olej sa skôr užíva preventívne, najlepšie 1 kávovú lyžičku ráno nalačno.

Skladovanie            

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením. Po otvorení skladujte v chlade a tme.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 3699kJ/900kcal; tuky 99,96g z toho mastné kyseliny 18,92g; sacharidy <1g z toho cukry <0,2g; bielkoviny <1g; soľ 0,01g.

Krajina pôvodu: Slovensko

Olej je balený v špeciálnej fľaši z fialového skla. Fialové sklo zaručuje ochranu pred procesmi urýchľujúcimi starnutie a predlžuje trvanlivosť a účinnosť oleja.

Po spotrebovaní fľašu pre jej jedinečné vlastnosti neodporúčame vyhadzovať, ale znovu využiť na uskladnenie oleja alebo iných potravín.

Category:

Date:

Tags:

POST A COMMENT