Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Physalis – Machovka peruánska

Obsahuje bielkoviny, sacharidy, vlákninu, vitamíny (A, B, C) a minerálne látky.
Physalis – Machovka peruánska

Incan Goldenberries, niekedy nazývané aj „exotické hrozienka“ sú sušené plody. Táto rastlina pochádza z Peru a Chile. Dnes sa pestuje v tropických a subtropických oblastiach všetkých kontinentov.

Prečo je physalis zdravá?

Physalis obsahuje bielkoviny, sacharidy, vlákninu, vitamíny (A, B, C) a minerálne látky (vápnik draslík, zinok, magnézium, síra). Plody majú vysoký obsah vitamínu C – iba 50g sušených plodov dokáže zabezpečiť jeho dennú odporúčanú dávku. 100g ovocia pokryje dennú odporúčanú dávku vitamínu A. Vďaka obsahu beta-karoténu pôsobí priaznivo na zrakové nervy. Okrem betakaroténu obsahuje aj rutín. Často sa prirovnávajú k brusniciam, pretože má podobné účinky. Celkovo sa im pripisujú pozitívne účinky na krv a obličky. Taktiež podporujú obranyschopnosť organizmu voči infekcii, baktériám a vírusom. Pomáhajú na rast a regeneráciu poškodených buniek. Sú vhodnou voľbou pri diétach a prevencii proti kardiovaskulárnym ochoreniam.

Vo všeobecnosti sušené ovocie obsahuje viac cukru, preto ich treba konzumovať s mierou pri diétach.

Tipy na použitie

Sušené plody možno konzumovať priamo, alebo ich pridať do vločkových a orieškových zmesí. Môžu sa tepelne upravovať, pretože sa neznehodnotia. Sú výbornou surovinou pri výrobe džemu. Môžu sa použiť ako zahusťovadlo do zmesí a pudingu.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 1272kJ/304kcal; tuky 5,6g z toho nasýtené mastné kyseliny 0,5g; sacharidy 43,5g z toho cukry 34,4g; bielkoviny 6,6g; soľ 0,02g.

Category:

Date:

POST A COMMENT