Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Pšeničný bulgur celozrnný

18 rokov skúsenosti z nás robí spoľahlivého partnera.
Pšeničný bulgur celozrnný

Bulgur je obľúbený hlavne pri rýchlom no zdravom varení, keďže jeho príprava je skutočne jednoduchá a časovo nenáročná. Pšeničný celozrnný bulgur je vyrábaný namáčaním a sušením pšenice. Pri tomto procese dochádza k premene škrobov na cukor a tým sa stáva zrno ľahko stráviteľným a vystupuje jeho nezameniteľná, ľahko oriešková- obilná chuť.

Prečo je bulgur zdravý?

U bulguru sa cení jeho jednoduchá príprava, oriešková chuť, ľahká stráviteľnosť, vysoká nutričná hodnota a vysoký obsah vlákniny, sacharidov, vitamínov – najmä vitamínu A a nízky obsah tuku. Je bohatý na fosfor, horčík, selén a železo. Čo sa týka zdravotných benefitov pre ľudské telo, tak vláknina obsiahnutá v bulgure podporuje správnu činnosť čriev a nervovej sústavy. Znižuje napr. chuť na sladké a dokáže skvele zasýtiť. Pomáha urýchľovať metabolizmus a pomáha detoxikovať hrubé črevo.

Tipy na použitie

Používa sa ako príloha k hlavným jedlám, na prípravu kaše či rizota. Spôsob prípravy je podobný ako u ryže  (varí sa v 2- násobku ochutenej vody cca 10-12 minút na miernom plameni). Nie je potrebné ho vopred namočiť.

Bulgur sa používa ako príloha k hlavnému jedlu. Môžeme z neho pripraviť aj chutné rizotto, kde bulgur použijeme ako náhradu klasickej ryže. Taktiež sa dá použiť na prípravu šalátov, fašírok alebo do polievok.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 1512kJ/380kcal; tuky 1,7g z toho nasýtené mastné kyseliny 0,2g; sacharidy 73g z toho cukry 2,8g; bielkoviny 11g; soľ 0,12g.

Category:

Date:

POST A COMMENT