Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Ryžové vločky

Sú vyrobené len z ryže špeciálnou technológiou.
Ryžové vločky

Ryžové vločky sú vyrobené len z ryže špeciálnou technológiou. Sú prirodzene bezgluténové a bez pridaného cukru. Sú veľmi jemné, môžete nimi nahradiť klasické ovsené vločky.

Prečo je ryža zdravá?

Ryža je bohatým zdrojom vitamínov skupiny B a minerálnych látok, najmä fosforu, draslíka a železa. Napriek nízkemu obsahu vlákniny ryža obsahuje škroby rezistentné tráveniu, ktoré účinkujú ako diétna vláknina. Škrob v bielej aj hnedej ryži sa trávi a absorbuje pomaly, ale pri tom trvale uvoľňuje do krvi glukózu. Vďaka tomu si diabetici dokážu kontrolovať hladinu cukru v krvi. Ryža neobsahuje glutén, preto je vhodná pre celiatikov. Taktiež je vhodnou redukčnou potravinou. Používa sa na liečenie tráviacich problémov. Ryža mierne odvodňuje, zbavuje telo škodlivín a je dobrou prevenciou obličkových kameňov.

Tipy na použitie

Vločky sú výborné na prípravu obilnej kaše alebo na ochutenie jogurtov a mlieka spolu s orieškami, alebo sušeným ovocím Ravita.

Ryžovú kašu z vločiek pripravíme jednoducho. Do horúcej vody alebo mlieka nasypeme prepláchnuté vločky v takom množstve, akú chceme mať kašu hustú. Následne varíme za stáleho miešania asi 5 minút. Pred podávaním posypeme konopnými semienkami a nakrájaným ovocím podľa chuti.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 1478kJ/352kcal; tuky 0,6g z toho nasýtené mastné kyseliny 0g; sacharidy 78,4g z toho cukry 2g; bielkoviny 7g; soľ 0,028g.

Category:

Date:

Tags:

POST A COMMENT