Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Blog

Z našej Ravita kuchyne.
Cottage-zemle-facebook-web

Cottage žemle

Tieto jednoduché žemle si môžeme vytvoriť v rôznych variantoch. Výborne chutia so sušenými paradajkami či čiernymi olivami. Môžeme vyskúšať ich cesnakovú verziu so syrom či pikantnú s chilli paprikami. Fantázii sa medze nekladú a raňajky či desiata môžu dostať nový rozmer :).

Potrebujeme na 8 žemlí : 200 g cottage syra, vajíčko, hrnček špaldovej múky hladkej, lyžičku jedlej sódy, olivový olej, 2 lyžice mletých ovsených vločiek Ravita, 2 lyžičky celého kmínu, čiernu soľ Ravita, hrubozrnnú soľ na zdobenie.

Postup: V miske zmiešame cottage sýr, vajíčko, špaldovú múku, mleté ovsené vločky, lyžičku sódy, lyžičku kmínu a osolíme. Zo zmesi vytvarujeme cesto, ak sa nám bude veľmi lepiť pridáme špaldovú múku. Ruky si pretrieme olivovým olejom a z cesta tvarujeme malé guľky, ktoré ukladáme na plech vystlaný papierom na pečenie. Posypeme kmínom a ozdobíme hrubozrnnou soľou. Vložíme do vyhriatej rúry a pečieme 25-30 minút pri 180 stupňoch.

 

Cottage-zemle-facebook-web2