Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Blog

Z našej Ravita kuchyne.
Chlieb-zo-semienok-web

Semienkovo- orechový chlieb

Výborný sýty domáci chlieb. Môžete si ho ozvláštniť olivami, sušenými paradajkami alebo bylinkami. Výborný je s domácimi nátierkami , maslom či bryndzou.

Potrebujeme:  150g tekvicové semienka Ravita, 150g slnečnicové semienka Ravita, 50g ľanové semienka Ravita, 100g mandlí Ravita, 100g lieskových orieškov Ravita, 4 lyžice mletých MIX vločiek Ravita, 2 lyžice psyllia Ravita, 3 vajcia, 200ml teplej vody, olivový olej, lyžičku čiernej soli Ravita, maslo na vymazanie formy.

Postup: Všetky orechy a semienka spolu zmixujeme na múku. V miske vymiešame psyllium, 200 ml teplej vody, mleté ovsené vločky, vajíčko, lyžičku soli a lyžicu olivového oleja. Pridáme zmes mletých orechov a všetko spolu dôsledne vymiešame. Formu na chlieb vymastíme maslom a obsypeme semienkami na dozdobenie. Celú zmes vložíme do formy a poriadne podotlačujeme rukou aby nám nevznikli žiadne vzduchové bubliny. Pečieme v trúbe na 200 stupňov 50minút.

Chlieb-zo-semienok-web-2