Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Blog

Výlet do Mexika!

Kukuričné tortilly

Malý výlet do Mexika!

Pozývame na jednoduchý a rýchly obed. Kukuričné tortilly si môžete pripraviť s akoukoľvek slanou plnkou. U nás „fičí“ fazuľová alá MECHICO :). Pozor a tortilly sú bezlepkové takže ich môžete dávať aj deťom cca od 1 roka 🙂

Vedeli ste, že kukurica okrem vody obsahuje uhľohydráty, proteíny, minerálne látky a vlákninu, ktorá stimuluje pohyb čriev a bojuje proti zápche? Je známe, že kukurica má viac bielkovín ako iná čerstvá zelenina. Taktiež je bohatým zdrojom vitamínov skupiny B. Vitamín B1 má blahodarné účinky na mozog a nervový systém. Svojím zložením nám kukurica napomáha udržiavať dobrú hladinu krvného tlaku a funkciu srdca. Má pozitívny vplyv na krvotvorbu, okysličovanie buniek, na posilnenie vlasov a pokožky. Konzumáciou kukurice si udržiavame správnu hladinu hormónov a odbúravame stres v organizme.

Kukuricne-wrapy- Ravita

Potrebujeme: kukuričnú múku Ravita 500g,  1l vody, 1 lyžička čiernej soli Ravita, 4 lyžice oleja

Postup: do misy dáme vodu a postupne vmiešavame múku, olej a soľ. Dôsledne rozmiešame aby sme nemali hrudky. Dostaneme veľmi riedke cesto, skôr žltú vodu. Pripravíme si naberačku veľkú primerane jednej porcii  tortilly. Cesto vylejeme na panvicu krúživým pohybom tak aby sa celá panvica zaplnila.  Cesto nám chvíľu bublá a vyzerá , že z toho nikdy nebude placka, ale verte ono sa spojí! Keď sa tortilla začne odlepovať prehodíme ju a opečieme z druhej strany.

Dobre vedieť: 

  • cesto nalievame rychle,  aby bola placka rovnomerne prepečená
  • nebojte sa, že varíte vodu. Ono to ozaj stuhne.
  • doporučujeme naberačku o veľkosti jednej tortilly, nie je čas dolievať cesto 🙂
  • cesto môžeme nechať odležať aby sa lepšie prepojilo.
  • v tomto recepte je možné vynechať olej
  • je potrebné použiť nepriľnavú panvicu pretože tortilly sa robia na sucho.

Tortilly plníme strukovinami, obilninami alebo zeleninou 🙂

Dobrú chuť!