Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Blog

Sladké vianočné pečenie.

Linecké koláčiky zo špaldovej a pohánkovej múky

Voňavé klinčekové linecké koláčiky z pohánkovej múky. Tradičný recept s novými ingredienciami očarí nejednu vianočnú návštevu!

Potrebujeme: 200g špaldová múka hladká, 100g pohánková múka, 1pl mletých orechov (použili sme mleté mandle Ravita), 1čj lyžička mletý kardamón LEBENSBAUM, 1čj lyžička mletých klinčekov LEBENSBAUM, 220g masla, 100g trstinový cukor Ravita, 2 žĺtky, malinový džem.

Postup: zmiešame preosiate múky s cukrom, korením, orechami a maslom. Pridáme žĺtky a vypracujeme cesto. Necháme odležať v chladničke (minimálne 1 hodinu). Vyvaľkáme a vykrajujeme rôzne tvary. Aby sa nám cesto netrhalo je dobré ho pomúčiť a pred vaľkaním premiesiť v rukách. Pečieme 9-10 minút na 180 stupňov. Po vychladnutí natrieme džemom a zlepíme 2 kúsky dokopy. Môžeme poprášiť mletým trstinovým cukrom ( trstinový cukor si pomelieme na mlynčeku na kávu).

Ingrediencie nakúpite na www.pelia.sk

 

Ingrediencie nakúpiš na www.pelia.sk