Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Blog

Z našej Ravita kuchyne
polievkovy-mix-polievka-ilustracny-Ravita

Strukovinová polievka

Strukoviny sú zdravé, výživné, lacné, chutné… Aj napriek všetkým pozitívnym vplyvom na zdravie sa na našom tanieri neobjavujú tak často, ako by sa mali. Odborníci na výživu tvrdia, že by mali figurovať najmenej dva až trikrát do týždňa v našom jedálničku.

Potrebujeme: 300g polievkový mix Ravita, 1 cibuľu, 2 strúčiky cesnaku, rímsku rascu, kurkumu, ocot, sušené kari listy, čiernu soľ Ravita, chilli, kokosový tuk, tekvicový olej Ravita.

Postup: polievkový mix zalejeme po vrch vodou a necháme na noc odstáť. Na panvici si rozpálime kokosový tuk a opražíme cibuľku spolu s nadrobno nakrájaným cesnakom do zlatista. Pridáme korenie (okrem kari listov) a krátko opražíme. Podlejeme vodou (1 dcl), počkáme kým sa nám cca polovica vody odparí. Následne pridáme scedený polievkový mix, opražíme a zalejeme po vrch vodou. Pridáme kari listy a varíme kým nám strukoviny nezmäknú. Do malej nádoby odoberieme menšie množstvo polievky, ktorú rozmixujeme a vlejeme naspäť. Podávame dochutenú octom a tekvicovým olejom. Namiesto krutónov môžeme použiť rozdrvený päťzrnný chlebík Ravita.