Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Tekvicový olej

18 rokov skúsenosti z nás robí spoľahlivého partnera.
Tekvicový olej

Zloženie: 100% olej z tekvicových semien lisovaný za studena

Tekvicový olej je vyrobený lisovaním tekvicových semien (nepražených) pri teplote 40°C si zachováva prirodzené vitamíny a všetky potrebné látky. Zelené sfarbenie oleja spôsobuje chlorofyl a karotén. Neobsahuje cholesterol, konzervačné, chemické ani aromatické látky.

Prečo je tekvicový olej zdravý?

Tekvicový olej obsahuje bielkoviny, sacharidy, tuk, vitamíny (A, B, C) a minerálne látky (horčík, sodík, draslík, zinok). Je dobrou prevenciou rakoviny. Pozitívne vplýva na trávenie, kĺby a udržuje zdravé vlasy a nechty. Pomáha znižovať vysoký krvný tlak  a cholesterol. O tekvicovom oleji je známe, že odkysľuje organizmus. Podporuje vstrebateľnosť vitamínov (A,D,E,K) rozpustných v tukoch. Tekvicový olej vďaka fytosterínom pomáha pri ťažkostiach s prostatou. Má antioxidačné účinky a jeho blahodárne účinky ocenia aj dámy pri starostlivosti o pleť, vlasy a nechty.  Vysoký obsah draslíka a nízky obsah sodíka pôsobí proti obličkovým poruchám. Semená tekvice sú taktiež overeným prostriedkom proti pásomniciam a hlístam.

Tipy na použitie

Tekvicový olej je výborný na ochutenie šalátov, polievok, nátierok, omáčok, parenej zeleniny alebo na pokvapkanie pečiva, hrianok, a pod.

Vnútorne: preventívne ráno alebo večer nalačno 1 kávovú lyžičku.

 

Vonkajšie použitie: pri masážach, na potieranie lámavých nechtov, do pleťových masiek, vlasových zábalov, na vyplachovanie zubov ako prevencia ich kazivosti.

Skladovanie            

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením. Po otvorení skladujte v chlade a tme.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 3697kJ/899kcal; tuky 99,91g z toho mastné kyseliny 18,11g; sacharidy <1g z toho cukry <0,2g; bielkoviny <1g; soľ 0g.

Krajina pôvodu: Slovensko

Olej je balený v špeciálnej fľaši z fialového skla. Fialové sklo zaručuje ochranu pred procesmi urýchľujúcimi starnutie a predlžuje trvanlivosť a účinnosť oleja.

Po spotrebovaní fľašu pre jej jedinečné vlastnosti neodporúčame vyhadzovať, ale znovu využiť na uskladnenie oleja alebo iných potravín.

Category:

Date:

Tags:

POST A COMMENT