Zaoberáme sa výrobou, predajom a distribúciou potravín zdravej výživy. Portfólio našej spoločnosti tvorí sortiment celozrnných, bezgluténových, bezlaktózových produktov a produktov patriacich do racionálnej výživy. Na slovenskom trhu pôsobíme 18 rokov a počas celého obdobia je našou snahou dbať na kvalitu používaných surovín a produktov, ako aj na tradíciu vyplývajúcu zo slovenského trhu. Neustále sa snažíme zlepšovať sortiment, prinášať nové produkty a poskytovať zákazníkom 100% služby. Náš tím je zložený z ľudí, pre ktorých je Ravita životným štýlom a dušou. Jednoducho povedané máme radi našu prácu a radi ju posúvame k Vám. :)

Baker

Sleduj nás:
Title Image

Tekvicový olej

100% olej z tekvicových semien lisovaný za studena.
Tekvicový olej

Zloženie: 100% olej z tekvicových semien lisovaný za studena

Tekvicový olej je vyrobený lisovaním tekvicových semien (nepražených) pri teplote 40°C si zachováva prirodzené vitamíny a všetky potrebné látky. Zelené sfarbenie oleja spôsobuje chlorofyl a karotén. Neobsahuje cholesterol, konzervačné, chemické ani aromatické látky.

Prečo je tekvicový olej zdravý?

Tekvicový olej svojím zložením je veľkým prínosom pre ľudský organizmus. Obsahuje esenciálne mastné kyseliny, bielkoviny, vitamíny a minerálne látky. Z vitamínov sú zastúpené vitamíny A, C, D, a E. Tekvicový olej sa líši od ostatných vysokým obsahom zinku. Tekvicový olej je aj zdrojom antioxidantov (fytosteroly, selén a tokoferol), čo ho robí dobrou voľbou pri zápaloch kĺbov a reumatických ťažkostiach. Obsah L- tryptofánu, ktorý v tele mení serotonín má antidepresívny účinok na človeka.

Tipy na použitie

Tekvicový olej je výborný na ochutenie šalátov, polievok, nátierok, omáčok, parenej zeleniny alebo na pokvapkanie pečiva, hrianok, a pod.

Vnútorne: preventívne ráno alebo večer nalačno 1 kávovú lyžičku.

 

Vonkajšie použitie: pri masážach, na potieranie lámavých nechtov, do pleťových masiek, vlasových zábalov, na vyplachovanie zubov ako prevencia ich kazivosti.

Skladovanie            

Skladujte na suchom mieste a chráňte pred priamym slnečným žiarením. Po otvorení skladujte v chlade a tme.

Výživové údaje

Výživové údaje na 100g výrobku: energia 3697kJ/899kcal; tuky 99,91g z toho mastné kyseliny 18,11g; sacharidy <1g z toho cukry <0,2g; bielkoviny <1g; soľ 0g.

Krajina pôvodu: Slovensko

Olej je balený v špeciálnej fľaši z fialového skla. Fialové sklo zaručuje ochranu pred procesmi urýchľujúcimi starnutie a predlžuje trvanlivosť a účinnosť oleja.

Po spotrebovaní fľašu pre jej jedinečné vlastnosti neodporúčame vyhadzovať, ale znovu využiť na uskladnenie oleja alebo iných potravín.

Category:

Date:

Tags:

POST A COMMENT